Wiadomości z Chorzowa

Tenisówki wsuwane - idealne do domu i pracy

  • Dodano: 2020-05-22 12:30

Zima to trudny czas dla naszych stóp – noszenie ciężkiego obuwia i często narażenie na wychłodzenie lub przegrzanie mogą być zarówno męczące, jak i szkodliwe dla skóry. Tym bardziej warto zadbać o odpowiednie buty wiosną i latem, gdy zapewnienie odpowiedniej wentylacji jest o wiele łatwiejsze.

Do jakich ubrań pasują wsuwane tenisówki?

Tenisówki ogólnie pasują przede wszystkim do lekkich, letnich stylizacji. Dostępne są modele wsuwanych tenisówek zarówno uniwersalne, jak i dedykowane paniom – te ostatnie często mają delikatne ozdoby, kwieciste wzory lub mają większe wycięcie nad podbiciem. Takie buty mogą pasować nawet do swobodnego stroju biurowego, np. jeansów kończących się nad kostką lub spódnicy. Mężczyźni mają mniejszą swobodę, zwykle w dobrym tonie jest noszenie przez nich długich spodni i sznurowanych butów. Na spacer po mieście lub plaży świetnie sprawdzą się w ich przypadku jasne trampki, natomiast warto pamiętać, że wsuwane tenisówki najlepiej komponują się z krótkimi spodniami. Wyjątek stanowią stroje lekarskie, do których wielu medyków dobiera właśnie wsuwane tenisówki w odpowiednim kolorze.

Tenisówki wsuwane w roli kapci

Lekkie i przewiewne – to cechy, jakie powinny mieć buty do noszenia po domu, ale także w szkole – z tego powodu tenisówki są popularnym obuwiem zamiennym wśród uczniów, a szczególnie w najmłodszych klasach często można zobaczyć wsuwane tenisówki. Oprócz tego ich podeszwa zapewnia bezpieczne chodzenie (a często bieganie) po szkolnych korytarzach. Takie buty nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla dzieci – „dorosłe” modele można znaleźć np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/tenisowki. Świetnie sprawdzą się szczególnie dla osób, które lubią mieć stabilne, a przy tym przewiewne buty podczas wykonywania prac domowych.

Tenisówki wsuwane w pracy? Czemu nie!

W wielu zawodach mamy dość dużą swobodę w wyborze obuwia Osoby pracujące w biurach z luźnym dress-codem, sprzedawcy czy kierowcy, którzy nie muszą nosić obuwia roboczego, a także lekarze to tylko niektóre osoby, które chętnie decydują się na takie buty. O ile mamy taką możliwość, warto dbać o to, by zapewnić stopom jak najwięcej wytchnienia w ciągu dnia – a tenisówki są jednym z tańszych i najbardziej uniwersalnych rodzajów wygodnego obuwia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.