Wiadomości z Chorzowa

W jaki sposób wybrać najlepszą pralkę?

  • Dodano: 2019-12-09 12:15

Zanim zaczniemy rozglądać się za konkretnymi modelami pralek warto wziąć pod uwagę nasze własne potrzeby oraz oczekiwania. Nie zawsze warto kierować się tylko marką pralki. Przy wyborze najlepszej dla nas pralki należy mieć na uwadze najważniejsze cechy pralek. To one właśnie zadecydują o komforcie użytkowania oraz o rozmieszczeniu urządzenia w naszym domu czy mieszkaniu.

Najlepsze pralki znajdziesz na: http://swiatpralek.pl

Wsad pralki

Wsad należy do jednych z najważniejszych elementów przy zakupie pralki. Wszystko zależy przede wszystkim od wielkości naszej rodziny, ale również od ilości miejsca w pomieszczeniu, gdzie planujemy umieścić urządzenie. W sklepach są dostępne modele pralek o ładowności bębna od 2,5 do nawet 12 kg. Jeżeli pralkę kupuje para bądź singiel mieszkający w niewielkim mieszkaniu to z pewnością wystarczy im pralka o pojemności do 5 kg. Dla rodzin składających się z kilku osób najlepszym rozwiązaniem będzie pralka o ładowności do 7 kg. Modele pralek, których pojemność wynosi do 12 kg najlepiej sprawdzą się w przypadku działalności gospodarczej. Cena pralki zależy głównie od jej wielkości i ładowności. 

Klasa energetyczna pralek i efektywność prania

Klasa ma za zadanie informować o rocznym zużyciu energii. Efektywność pralek znajduje się na specjalnie do tego przeznaczonej etykiecie i składa się ona z 7 stopni. Oznaczone są one od litery A+++ co oznacza największą efektywność aż do litery D, która oznacza najmniejszą efektywność. Należy pamiętać jednak o tym, ze wyższą klasa oznacza wyższą cenę pralki. Za sprawą niższych rachunków za prąd inwestycja w urządzenie po pewnym czasie nam się zwróci.

Dyrektywa unijna oprócz klasy energetycznej wymaga oznaczenia także efektywności prania oraz odwirowania. Określa się to za pomocą 9-stopniowej skali, która zaczyna się od A+++ czyli najwyższej a kończy na G. Im wyższą efektywność urządzenia, tym ma ono lepszą skuteczność usuwania różnego rodzaju zabrudzeń a wirowanie odbywa się szybciej i dokładniej.

Pobór wody 

Jeżeli zależy nam na oszczędności, warto zwrócić uwagę na zużycie wody przez urządzenie podczas jednego cyklu prania. Jego wartość może wynosić od 11 do 94 litrów. Producenci pralek najczęściej podają roczne zużycie wody, które przeciętnie wynosi około 9000 litrów.

Kultura pracy

Jest to niezmiernie istotna kwestia, która niestety często jest bagatelizowana. Kultura pracy urządzenia, jakim jest pralka mówi o tym jaki hałas ona generuje. Starsze modele pralek mają zazwyczaj wysoki poziom wytwarzania hałasu. Nowsze pralki pracują o wiele ciszej co jest bardziej komfortowe dla otoczenia. Średnie natężenie dźwięku pralki wynosi około 50 dB w czasie trwania prania i 70 dB w trakcie wirowania. Przy zakupie pralki warto zwrócić uwagę na kulturę jej pracy, ponieważ zbyt duży hałas może zwyczajnie nam przeszkadzać w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.