Wiadomości z Chorzowa

W jakich aranżacjach sprawdzają się rolety wewnętrzne?

  • Dodano: 2020-02-05 14:45

Mimo, że klasyczne firanki i zasłony wciąż cieszą się ogromną popularnością, coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet. Są one łatwiejsze do czyszczenia, a wiele osób doceni brak konieczności uciążliwego wieszania i zdejmowania zasłon. Podpowiadamy, jak dobierać rolety do kolorystyki i wystroju wnętrza

Jakie rolety wewnętrzne wybrać?

Zanim przejdziemy do wyboru koloru i ewentualnego wzoru, warto zastanowić się nad rodzajem rolet wewnętrznych, jakie chcemy zamontować. Jest to wybór nie tylko estetyczny, ale i praktyczny – różne rolety inaczej się mocuje, ale także w rozmaitym stopniu zaciemniają pomieszczenie. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena – najtańsze rolety to mocowane bezinwazyjnie rolety wolnowiszące. Są one wyposażone w specjalne haczyki, dzięki którym mocuje się je bezinwazyjnie bezpośrednio na skrzydle okna. Z kolei osoby, którym zależy na dekoracyjnym charakterze osłon często decydują się na rolety wewnętrzne osłaniające całą wnękę okienną, na przykład rolety rzymskie. Podwijają się one do góry, jednak przypominają bardziej zwykłe zasłony niż nawijane na rolkę typowe kompaktowe rolety. W ich przypadku szczególnie istotny jest więc dobór koloru do reszty wystroju wnętrza.

Jak dobierać kolorystycznie rolety wewnętrzne?

Najprostszym sposobem ułatwiającym wybór koloru rolet wewnętrznych jest zastosowanie koła barw. Jest to uniwersalny wzornik, łatwy do znalezienia w internecie. Nie znajdziemy na nim czerni, bieli i szarości, ponieważ nie są one kolorami tęczy – natomiast dobrze łączą się one ze wszystkimi barwami. Najczęściej stosowane sposoby łączenia kolorów to monochromatyczność (różne odcienie jednego koloru), stosowanie kolorów pokrewnych (dwa-trzy kolory leżące najbliżej siebie na kole) lub kolorów dopełniających (leżących po przeciwnych stronach). Jeżeli zależy nam na podkreśleniu walorów rolety, warto więc dobrać ją kolorystycznie tak, by wyraźnie odcinała się od ściany. Warto szukać rolet wewnętrznych w sprawdzonych sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak https://dabrowski-duh.pl. Najlepiej, gdy przy zakupie rolet wymagających montażu oferują taką usługę – pamiętajmy jednak, że zwykle jest ona dodatkowo płatna.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.