Wiadomości z Chorzowa

W jakich branżach przydają się listwy PCV?

  • Dodano: 2019-12-02 14:15

Polichlorek winylu to jeden z najczęściej wykorzystywanych polimerów w przemyśle. Dzieje się tak dzięki jego szerokim właściwościom. Jakie produkty wytwarza się z tworzywa sztucznego?

Czym charakteryzuje się PCV?

Polichlorek winylu znany nam jest od czasów badań francuskiego chemika, Henriego Victora Regnault. To on w XIX wieku jako pierwszy odkrył PCV. Za metody produkcji odpowiada natomiast Niemiec Fritz Klatte, który opracował je kilkanaście lat później. Nigdy jednak nie wykorzystano go w pełni. Polichlorek winylu wykorzystuje się zarówno pod postacią miękką, jak i twardą. Pierwsza z nich to nieplastyfikowana wersja, która jest odporna na korozję, warunki atmosferyczne, a także czynniki chemiczne. Poza tym bardzo łatwo jest poddać go obróbce. Nieplastyfikowane PCV posiada także bardzo dobre właściwości izolacyjne. Drugi rodzaj polichlorku winylu jest bardzo elastyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Te właściwości sprawiły właśnie, że PCV jest tak szeroko wykorzystywany w przemyśle.

Listwy PCV – dlaczego są tak popularne?

Z polichlorku winylu wykorzystuje się wiele różnych elementów. Część z nich stosowane jest przy produkcji mebli. Listwy PCV pozwalają bowiem zamaskować różnego rodzaju uszkodzenia, nierówności, czy szczeliny. Listwy PCV do mebli bez problemu dobierzemy nie tylko pod kątem rozmiaru, ale i koloru. Dzięki temu możemy odnowić nawet bardzo wiekowe meble. Takie elementy znajdziemy chociażby w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/100/profile-meblowe. Listwy PCV mogą także posiadać barwę zbliżoną do okleiny mebla. Jest to możliwe dzięki procesowi foliowania, drukowania, czy koestrudowania. Producenci przygotowali różne wersje listw PCV – wszystko po to, by jak najlepiej dopasować je do potrzeb klientów. Uszczelniająca sprawdzi się w kuchni czy łazience. Możemy nią wypełnić przestrzeń pomiędzy ścianą a zlewem. Listwy PCV szczelinowe natomiast posłużą nam do łączenia ze sobą kilku blatów. Jeśli więc potrzebujemy tego typu rozwiązań, warto skontaktować się z producentem i przekazać mu, czym bylibyśmy zainteresowani.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.