Wiadomości z Chorzowa

Wyjeżdżasz za granicę? Dowiedz się, jak nie przepłacić za ubezpieczenie!

  • Dodano: 2022-03-02 08:15, aktualizacja: 2022-03-02 08:19

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a ludzie coraz częściej zaczynają zastanawiać się nad tym, gdzie spędzą wakacje. Jeśli jednak chcemy podczas wyjazdu skupiać się jedynie na przyjemnościach, powinniśmy zadbać o ubezpieczenie, aby mieć świadomość tego, że gdy coś złego nam się przytrafi, to otrzymamy odpowiednie wsparcie. 

Ubezpieczenie na wakacje – opcja czy obowiązek?

Gdy myślimy o urlopie, często nie mamy w głowie myśli, że podczas wakacji może przydarzyć się nam coś złego. Niestety, życie pisze różne scenariusze, a wypadki się zdarzają. Dlatego też wielu turystów zawczasu ubezpiecza się, aby podczas wyjazdu czuć się komfortowo z myślą, że nawet jeśli przydarzy im się wypadek, to będą mieli wsparcie od swojego ubezpieczyciela.

Takie przezorne myślenie jest bardzo ważne, ponieważ nawet podczas zwykłego biernego odpoczynku mogą nam przytrafić się jakieś nieprzyjemności. Czasem jest to nawet zwykłe zatrucie pokarmowe czy uciążliwa grypa. Innym razem poślizgniemy się w drodze na basen i złamiemy nogę. W takich sytuacjach warto być ubezpieczonym, aby nie narażać się na niepotrzebne koszty.

Kalkulator ubezpieczeń – pozycja obowiązkowa przed kupnem polisy

Jeśli nie wiemy, jakie ubezpieczenie będzie dla nas najlepsze, koniecznie sprawdźmy ubezpieczenia podróżne na https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Jest to strona, która zapewni nam nieocenioną pomoc w zakresie ubezpieczeń. 

Korzystając z niej, będziemy poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej naszego wyjazdu. Musimy zaznaczyć między innymi:

  • Na jaki kontynent się wybieramy,
  • Jakie państwa zamierzamy odwiedzić,
  • Jaki jest cel naszego wyjazdu – jakie aktywności zamierzamy wykonywać,
  • Datę naszego wyjazdu i przyjazdu,
  • Liczbę wyjeżdżających osób,

Jak widać nie jest to nic trudnego. Gdy już udzielimy wszystkim potrzebnych informacji, to po chwili strona zasugeruje nam najlepszych ubezpieczycieli, których oferty będą dostosowane do potrzeb naszego wyjazdu.

Jak nie przepłacić za ubezpieczenie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie ubezpieczenie będzie dla Ciebie najlepsze, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ile-kosztuje-ubezpieczenie-turystyczne. Pamiętaj, że celem ubezpieczenia jest zagwarantowanie ci dwóch istotnych rzeczy:

  • Komfortu psychicznego – podczas wakacji masz skupić się na wypoczynku i nie myśleć o tym, co się stanie, gdy zdarzy się coś nieplanowanego;
  • Zapewnienie ochrony – przysłania nam pomocy, pokrycia kosztów leczenia;

Wyjeżdżając na wakacje musimy zastanowić się nad tym, na jakie niebezpieczeństwa możemy być narażeni. Sytuacja inaczej wygląda, gdy wybieramy się w góry na narty, a inaczej, gdy zamierzamy leżeć na piaszczystej plaży. Dlatego dokładnie sprawdźmy, co takiego zagwarantuje nam konkretna polisa. Wszak musi być ona adekwatna do zdarzeń, z którymi możemy się zetknąć. 

Poza tym musimy również być świadomi, w jakich sytuacjach ubezpieczenie nas nie obowiązuje. Jeśli na przykład złamiemy nogę po spożyciu alkoholu, to możemy nie otrzymać wsparcia finansowego, jeśli takie zastrzeżenie było zawarte w polisie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.