Wiadomości z Chorzowa

Wymiana baterii iPhone - czy musi być droga?

  • Dodano: 2019-09-25 08:30, aktualizacja: 2019-09-25 08:33

Problem z bateriami w smartfonach Apple to już niemal legenda, nie tylko przez niewielką wytrzymałość niektórych modeli, ale głównie przez problematyczną i drogą wymianę. To zwykle ceny sprawiają, że właściciele iPhone'ów drżą na samą myśl o wizycie w serwisie. W rzeczywistości wymiana baterii iPhone nie musi być droga - sprawdź dlaczego.

 

  1. Kiedy konieczna jest wymiana baterii iPhone?

  2. Apple serwis Katowice - wymiana baterii nie musi być droga

 

iPhone'y, podobnie jak smartfony innych producentów, działają w oparciu o baterie litowo-jonowe. Ich największym problemem jest przegrzewanie się, które w skrajnych przypadkach prowadzi do samoistnych wybuchów lub samozapłonów. Można temu przeciwdziałać, odpowiednio wcześnie wymieniając baterię.

 

Kiedy konieczna jest wymiana baterii iPhone?

 

Wymiana baterii iPhone nie powinna być wykonywana na ostatnią chwilę, ale wtedy, kiedy pierwsze, poważne problemy z działaniem telefonu staną się zauważalne. Wizyta w autoryzowanym serwisie https://ihospital.pl/uslugi/wymiana-baterii/ może okazać się konieczna, kiedy bateria szybko się rozładowuje, zaczynają się pojawiać kłopoty z ładowaniem, bateria ma małą pojemność lub jest nieoryginalna, a przez to działa na poziomie niższym, niż oczekuje tego użytkownik iPhone'a.

 

Apple serwis Katowice - wymiana baterii nie musi być droga

 

Właściciele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka unikają wymiany baterii. Obawiają się głównie wysokich cen oraz problemów z samą wymianą. Tymczasem wizyta w serwisie Apple w Katowicach nie musi prowadzić do znacznego uszczuplenia portfela. Mylne jest przekonanie, że Apple narzuca serwisom cenę usługi, jaką jest wymiana baterii. Przyjęło się, że w wielu z nich trzeba zapłacić minimum 149 zł, jednak w rzeczywistości w takich miejscach jak Apple serwis Katowice ceny wymiany są zróżnicowane, np. w zależności od modelu iPhone'a.

 

Niejednokrotnie obawy odnośnie kosztu wymiany baterii są całkowicie bezpodstawne, ponieważ taką wymianę można wykonać całkowicie bezpłatnie, np. w ramach gwarancji lub rękojmi urządzenia. Okresowo Apple urządza również czasowe obniżki cen na niektóre podzespoły, w tym baterie, dzięki czemu koszt wymiany jest niższy niż zazwyczaj.

Problemy z bateriami w smartfonach Apple są dosyć powszechne, co zauważył nawet sam producent. W stosunku do niektórych modeli Apple wprowadziło "program jakości". Według jego założeń, w urządzeniach, które znajdowały się na opublikowanej przez producenta liście, wymiana baterii odbywała się całkowicie bezpłatnie, o ile urządzenia te zostały do takiej wymiany zakwalifikowane przez autoryzowany serwis. Akcja ta miała związek z wypuszczeniem na rynek smartfonów z wadliwymi bateriami, które generowały wiele dodatkowych problemów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.