Wiadomości z Chorzowa

Wypożyczalnie aut - dlaczego warto dać szanse wypożyczalniom?

  • Dodano: 2019-10-24 09:00

W Polsce działa wiele wypożyczalni samochodów. Konkurencja między nimi jest zażarta, co powoduje obniżanie cen wynajmu i wprowadzanie bardzo dogodnych warunków dla klientów. Nowy samochód z klimatyzacją można eksploatować już w cenie poniżej stu złotych za dobę.

Wypożyczenie samochodu w obcym mieście

Z wypożyczalni samochodów najczęściej korzystają przyjezdni. Są to ludzie przyzwyczajeni do siedzenia za kółkiem, którzy potrzebują swobody podróżowania bez względu na to, gdzie się znajdują. Jeśli do obcego miasta przybywają samolotem, pociągiem lub autobusem, na miejscu wypożyczają auto i cieszą się niezależnością. Wypożyczalnia samochodów w Katowicach ma swoją siedzibę na miejscowym lotnisku, ale samochód można odebrać zarówno tam, jak i w dowolnym punkcie miasta. Rezerwacji można wygodnie dokonać on-line, płacąc przelewem tradycyjnym, szybkim przelewem internetowym lub kartą.

Wypożyczony samochód to w obcym mieście ogromna wygoda. Nie trzeba zapoznawać się z rozkładami jazdy miejscowej komunikacji publicznej ani taryfą przewozową. Komfort przemieszczania się samochodem jest nieporównywalnie wyższy, można też szybciej dotrzeć w każde wybrane miejsce.

Po co wypożyczać samochód w swoim miejscu zamieszkania?

Wbrew pozorom i to ma sens. Na przykład wtedy, gdy ktoś nie ma samochodu, bo na co dzień go nie potrzebuje, ale zdarzy mu się, że bez czterech kółek ani rusz. Jeśli ma prawo jazdy i dobrze się czuje za kierownicą, może wtedy wypożyczyć samochód na tak długo, jak mu to potrzebne, a potem oddać i żyć dalej jak dotychczas.

Częstymi klientami wypożyczalni są firmy podejmujące gości. Jedne chcą przewozić ich wygodnymi limuzynami, inne – udostępnić auto przyjezdnym, by czuli się komfortowo. To też możliwe, pod warunkiem podania danych kierowcy podczas rezerwacji. Czasami samochody wypożycza się na specjalne okazje, jak choćby śluby.

W wypożyczalniach czekają również samochody dostawcze. Po co kupować blaszaka, jeśli będzie on potrzebny tylko przez jakiś czas, na przykład w związku z remontem domu i koniecznością przewożenia niezbędnych materiałów? Lepiej wypożyczyć, na przykład w carfree.pl.

Do wypożyczalni zgłaszają się też ludzie planujący zakup samochodu, chcący poznać dany model w praktyce i nauczyć się jego prowadzenia, by pewnie i bezpiecznie wyjechać potem z salonu lub wrócić od prywatnego sprzedawcy. Tydzień za kierownicą powinien wystarczyć, by oswoić się z nieznanym dotąd pojazdem, ocenić jego zalety i wady oraz oszacować przydatność.

Pożyczają także ci, których samochody uległy poważnej awarii lub wypadkowi i spędzą dłuższy czas w warsztacie.

Wypożyczanie samochodów jest wygodne i niezbyt drogie

Jeżeli wypożyczalnia oferuje dogodne warunki, wynajem jest sprawą prostą i nie nastręcza żadnych trudności. W carfree.pl wystarczy mieć 21 lat, prawo jazdy dłużej niż rok i drugi dokument potwierdzający tożsamość. Samochód może być na życzenie klienta wyposażony w GPS i fotelik dziecięcy. Ponieważ nie ma limitu kilometrów, można jeździć do woli po całej Polsce, a po uzgodnieniu z wypożyczalnią także wyjechać za granicę – na przykład na urlop połączony ze zwiedzaniem jakiegoś kraju.

Samochody są ubezpieczone, a kto chce mieć pewność, że w razie wypadku lub stłuczki nie poniesie żadnych kosztów, może wykupić zniesienie udziału w szkodzie. Jeździ wtedy zupełnie bezstresowo. W razie kolizji, jeśli samochód nie nadaje się do jazdy, może nawet otrzymać pojazd zastępczy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.