Wiadomości z Chorzowa

Z e-sklepem na Węgry i Rumunię

  • Dodano: 2021-09-13 11:00, aktualizacja: 2021-09-13 13:06

Węgry mają bardzo korzystne położenie geograficzne oraz szybko rozwijający się handel elektroniczny. Jaka jest specyfika różnych państw, jacy są obywatele Węgier, a jakie są zwyczaje konsumenckie mieszkańców Rumunii? Droga do sukcesu może być inna na każdym rynku. Jaka jest właściwa recepta na udaną ekspansję w tych dwóch krajach?

E-commerce z roku na rok wykazuje wyższą sprzedaż, rośnie też zainteresowanie mieszkańców zakupami online. Mniejsza konkurencja na rynku daje pole do rozwoju zagranicznych e-sklepów. Sukces na rynku krajowym oznacza, że ekspansja e-sklepu na nowy rynek może przenieść Twój biznes o jeden poziom wyżej.

Klienci rumuńscy wykazują coraz większe zainteresowanie zakupami online. Przez mniejszą konkurencję kluczowa jest szybkość wejścia na rynek. Ekspansja na Rumunię może na pierwszy rzut oka nie brzmieć kusząco, ale w rzeczywistości oferuje wiele możliwości. To kraj o ogromnym potencjale dla biznesu internetowego, którym warto się zainteresować. Ekspansja do Rumunii wymaga tłumaczeń i obsługi klienta w języku rumuńskim. Chociaż płatność gotówką przy odbiorze to nadal stosunkowo powszechna forma płatności w Rumunii, to zagraniczni inwestorzy dostrzegają głównie pozytywne cechy Rumunii. Na przykład nie można zapomnieć o korzystnym położeniu geograficznym i dynamicznym rozwoju handlu elektronicznego. Ekspansja na rynek rumuński była niezwykle korzystna przez ostatnie 5 lat i nie ma wątpliwości, że ten trend się utrzyma.

Węgierski jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej unikatowych języków na świecie. Tłumaczenia na język wegierski to alfa i omega na drodze do sukcesu przy ekspansji na ten rynek. Na pewno warto dbać nie tylko o poprawność gramatyczną oraz tonację tekstu, ale także o sposób i styl komunikacji z klientem. Poza stolicą nadal panuje nieufność do handlu elektronicznego. Z tego powodu obsługa klienta w języku węgierskim i lokalny numer telefonu z pewnością przyczyniają się do budowy godnego zaufania e-sklepu za granicą.

Węgierscy klienci przed zakupem lubią czytać recenzje i obszerne opisy produktów. Szukają też najkorzystniejszych cen i lubią korzystać z różnych rabatów. W przypadku ekspansji na Węgry ważne jest, aby publikować ceny produktów lub usług w forincie węgierskim, stosować porównywarki cen (rukeres) i dobrze poznać konkurencję.

Interesuje Cię temat ekspansji? Wykorzystaj doświadczenie ekspertów do rozwoju e-sklepów. Expandeco świadczy kompleksowe usługi w zakresie ekspansji e-sklepów za granicą, od wstępnych konsultacji po udostępnienie lokalnych punktów odbioru dla zwrotu towaru.

Źródło zdjęcia:
Expandeco

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.