Wiadomości z Chorzowa

Zalety zamówienia kuriera za pobraniem

  • Dodano: 2019-05-31 16:00

Nie chcesz zostać okradziony? Skorzystaj z opcji, jaką jest kurier za pobraniem.

W dzisiejszych czasach rzeczy w Internecie można sprzedać dosłownie wszędzie. Jest zaufane Allegro, które pozwala nam na możliwie najlepszą sprzedaż. Niestety, niektórzy bywają bardzo oszczędni, wskutek czego wolą sprzedawać rzeczy bez pośrednika, korzystając tylko z portali ogłaszających. Taka forma zawierania umowy kupna-sprzedaży jest wysoce niebezpieczna.

Weźmy za przykład taki oto przypadek, który ostatnio odbił się echem w grupach dotyczących OLX. Młoda kobieta miała zapłacić dwadzieścia złotych za przesyłkę. „Sprzedający” wysłał jej adres, pozornie do banku. Zapłaciła tyle, ile należało, po czym okazało się, że z jej konta zniknęły dwa tysiące złotych. Oszuści stosują mimikrę: tworzą sobie kilka kont Facebookowych, kilka tożsamości, kilka osobowości.

Dlatego więc, jeśli sprzedajemy coś na OLX, musimy być bardzo ostrożni. Nie jest to zdecydowanie miejsce dla osób, które są nowe w Internecie i nie czytają o ważnych zabezpieczeniach. W sieci można znaleźć setki skarg ludzi, którzy wysłali jakiś przedmiot, ale nie dostali za niego należnej zapłaty. Mogli tego uniknąć.

Użyj kuriera!

Papierkiem lakmusowym na oszustów jest kurier. Paczka kurierska pobraniowa pozwoli nam sprawdzić, czy osoba, z którą mamy do czynienia, faktycznie chce nam zapłacić. To dość proste rozwiązanie: pytamy kupującego, czy zgadza się na to, żeby przyjechał do niej kurier za pobraniem.

Jeśli się nie zgodzi, znaczy to, że mamy do czynienia z osobnikiem, który chciał nas oszukać. Ostatecznie kurier nie odda paczki, dopóki nie dostanie za nią pieniędzy. Osoby, które już chociaż raz „nacięły się” na kogoś mało zaufanego, polecają tylko takie rozwiązanie.

Oczywiście, można również preferować odbiór osobisty. Aczkolwiek, ta opcja również ma swoje wady, bo nie każdy będzie chciał jechać kilkaset kilometrów po wózek dziecięcy. Benzyna kosztuje coraz więcej, pozostaje więc dobrodziejstwo, jakie zapewniają nam sprawdzone firmy kurierskie.

Masz gotówkę? Weź kuriera za pobraniem

Niektórzy z nas otrzymują gotówkę do ręki jako formę zapłaty za miesięczną lub tygodniową pracę. Każdy lubi robić zakupy w internecie, dlatego w tym wypadku rozwiązaniem będzie przesyłka pobraniowa. Kurier dostarczy nam paczkę do rąk własnych, a my po prostu zapłacimy mu na miejscu. Niegdyś używano wyłącznie takiej opcji, bowiem płatność internetowa była jeszcze w powijakach. Obecnie powoli się od niej odchodzi, aczkolwiek nadal są osoby, które preferują przede wszystkim odbiór za pobraniem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.