Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Zdrowie ukryte w naturze. O pozytywnym wpływie żeń-szenia

  • Dodano: 2018-09-14 10:30

W XXI wieku wydaje się mało prawdopodobnym, by poważne schorzenia natury zdrowotnej dawało się skutecznie wyleczyć za sprawą tak banalnego środka jak naturalne zioło typu żeń-szeń. Z pewnością nie brak osób, które z niedowierzaniem podchodzą do informacji dotyczących plusów regularnego zażywania preparatów na bazie wyżej wspomnianego składnika czerpanego wprost z otaczającej nas przyrody, traktując to jak zwykłą bujdę i przejaw szarlatanerii. Jak się jednakże okazuje, ten charakterystyczny biały korzeń to prawdziwe panaceum na szereg poważnych dolegliwości.

Oddziaływanie wielokierunkowe

Na rynku suplementów diety, które są dziś niesamowicie popularne, dostać można całą paletę rozmaitych produktów z żeń-szeniem w roli głównej, czysty żeń-szeń, czy kompleks zawierający tenże składnik. Nie musimy nawet wędrować do osiedlowej apteki, by zamówić wysokiej klasy preparaty, bowiem większość z nich dystrybuowanych jest online, za pośrednictwem rekomendowanych serwisów typu Sklep Swanson, gdzie także istnieje ogromny wybór suplementów powstałych na bazie omawianego zioła. Na wstępie od razu złota rada – zawsze należy decydować się na inwestycję wyłącznie w pewne i sprawdzone specyfiki, czego potwierdzeniem będzie posiadany przez nie atest tak jak w przypadku wyrobów suplementowych uwzględnionych w ofercie sklepu internetowego wyszczególnionego powyżej. Przejdźmy jednak do krótkiego omówienia nadrzędnych sfer oddziaływania żeń-szenia na ludzki organizm. Dlaczego jest on aż tak pożądany? Najważniejsze, co warto podkreślić, to jego korzystny wpływ na większość organów, co z kolei wiąże się z dużą ilością ginsenozydów, tj. substancji czynnych zawartych w korzeniu.

Konkretne efekty

Systematyczna suplementacja żeń-szeniem to gwarancja poprawy pracy ośrodkowego układu nerwowego, co zaś odbywa się dzięki stymulowaniu receptorów GABA w mózgu. W wielkim skrócie – ich pobudzanie przynosi wyciszenie, uspokojenie, stan relaksu. Człowiek lepiej się koncentruje i ma sprawniejszą pamięć. Może szybciej przyswajać informacje i zachowuje trzeźwość umysłu. Ponadto żeń-szeń zapewnia tworzenie skutecznej bariery przed powstaniem ciężkiej dolegliwości jaką jest osteoporoza. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla kobiet, które ta choroba dotyka najczęściej, zwłaszcza w okresie po menopauzie. Dodatkowo, badania naukowe potwierdzają pozytywne oddziaływanie żeń-szenia na pacjentów zmagających się z miażdżycą, redukując poziom tak zwanego złego cholesterolu. W Sklepie Swanson działającym online można wybrać optymalne pod względem stężenia żeń-szenia produkty, które będą odpowiednio dostosowane do każdego, indywidualnego przypadku.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.