Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Do szpitala w Chorzowie Mikołaj podjechał czerwonym Ferrari [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2019-12-06 19:00, aktualizacja: 2019-12-06 22:42

Zamiast sań i reniferów były sportowe samochody, które wzbudziły zachwyt dzieci i... dorosłych. Małych pacjentów w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie odwiedzili Mikołaje, którzy przyjechali Ferrari, Maserati i Alpine. 

Mikołaj wybrał Ferrari, bo chciał szybko dotrzeć do dzieci

Mikołaje w luksusowych samochodach przywieźli prezenty dla wszystkich pacjentów chorzowskiego szpitala. Jako pierwsze obdarowane zostały dzieci z oddziału onkologicznego.

- Mikołaj spodziewał się, że w tej szerokości geograficznej nie będzie jeszcze śniegu, więc wybrał inny środek transportu. Zależało mu na szybkości dotarcia do najgrzeczniejszych dzieci w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie, to wybrał oczywiście czerwone Ferrari – tłumaczył Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Z pomysłem takiej nietypowej Mikołajkowej wizyty wyszedł salon Ferrari Katowice, który był także sponsorem ponad dwustu prezentów dla małych pacjentów. W podarunkach znalazły się m.in. modele samochodów, którymi przyjechali Mikołaje. 

Mikołaje pomagają w procesie leczenia małych pacjentów

Takie wizyty są bardzo ważne, bo – jak podkreślają lekarze - pomagają w procesie leczenia małych pacjentów.

- To pozwala jakoś równoważyć psychikę, pozwala jakoś przetrwać ten trudny czas. Zawsze staramy się, żeby dzieci z naszego oddziału miały jakieś dodatkowe atrakcje, dodatkowe prezenty, spotkania z ciekawymi ludźmi. To pozwala, żeby nie ograniczać myślenia tylko do choroby i do procesu leczenia. Pozwala skupić się choć przez chwilę na czymś wesołym – mówi Katarzyna Machnik, ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

W tym roku to nie pierwsza taka wizyta w chorzowskim szpitalu. Dzień wcześniej z prezentami przybyli tu inni Mikołaje – kibice Ruchu Chorzów i uczniowie Zespołu Szkół Społecznych z Bytomia. 

Dziecięca onkologia w Chorzowie wznowiła działalność 1 grudnia po czteromiesięcznej przerwie, spowodowanej brakiem specjalistycznego personelu. Obecnie leczonych jest tam  jedenastu pacjentów. Zapewnione jest sprawne działanie oddziału, ale nadal trwają poszukiwania jeszcze jednego lekarza specjalisty. 

Galeria zdjęć

« poprzednie zdjęcia     następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • Misiek

  Bardzo pozytywnie!

 • Monia

  Fajne cacka!

 • As

  Wolała bym mieć komornika na karku niż dziecko chore na raka,,,

 • Super

  Niektóre rodziny w Chorzowie mają tyle dzieci co w tym szpitalu było i nie podjeżdża do nich Ferrari z Mikołajem! Ino komornik z nakazem zapłaty! Taki fajny Mikołaj! Ale Mikołaj w Ferrari to jednak oryginalny i fajny pomysł i każdy maluch z pewnością nie zapomni takiego Mikołajka.

 • pracujący

  Gdy nie przepijali całego socjalu, to nie mieliby komornika. Przeciez z MOPSU można żyć jak lord! Taką kasę dostają, a palcem w życiu nie kiwnęli.

 • Nieroby

  Jak maja tyle dzieci to z socjalu kasują po 7 tys. i więcej!

 • chorzowsky

  Dokładnie! Panie/Pani Super, tacy w życiu nie przepracowali ani jednego dnia i kasują po ładnych parę tysięcy miesięcznie, a dzieci są dla nich tylko źródłem dochodu. I komornik nic z tego nie ściągnie.

 • Kris

  W tym roku kibole ruchu nie mogli przybyć. Okazało się że prezenty były kradzione a mikołaje mają zarzuty.

 • Satan Claus

  Kris - u ciebie chyba Mikołaj nie był ;)

 • Hks

  Byli dzień wcześniej - czytać się naucz!

 • chorzowsky

  Czytanie ze zrozumieniem, to trudna sztuka ;)

 • Mmm

  Ale jesteście fajnymi ludźmi!

 • Misiek

  Bardzo!

 • Joo

  A na Amelungu dalej nie ma się gdzie wykasztanić..

 • He he

  To sobie w końcu zrób kibel w domu

 • co za maruda

  Chyba zatwardzenia dostałeś, bo marudzisz!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.