Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2017-10-14 17:00

  • MDK

Impreza już się odbyła.

Akordeonowy koncert dla Hospicjum

Akordeonowy koncert dla Hospicjum

14 października o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy 13 wystąpi trio akordeonowe „Accordions for world”. Koncert odbędzie się w ramach XIV Kampanii Społecznej „Hospicjum to też Życie” przebiegającej pod hasłem „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”. Wstęp wolny, zapraszamy!

Trio „Accordions for world” powstało w 2015 roku. Grupę tworzy trzech młodych akordeonistów, z których każdy ma na swoim koncie szereg solowych sukcesów i osiągnięć zdobywanych na krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach akordeonowych. Chłopcy regularnie od lat w nich uczestniczą i zawsze plasują się w czołówce zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Grają muzykę klasyczną, ale też nie stronią od lżejszych gatunków – muzyki rozrywkowej czy filmowej w transkrypcji na akordeon. Na co dzień regularnie koncertują na zaproszenia wielu podmiotów i organizacji, wzbudzając aplauz słuchaczy. W sierpniu 2015r. odbyli trasę koncertową po Australii, gdzie wzbudzili ogromne zainteresowanie i zachwyt publiczności. Australijskie koncerty zaowocowały zaproszeniem do powrotu na Antypody na duży polonijny festiwal muzyczny, który będzie organizowany w 2018r. W swojej historii mają występy wspólne ze znakomitym polskim akordeonistą Marcinem Wyrostkiem czy jazzowym duetem Piotr Domagała & Oleg Dyyak przy okazji ich koncertów w Radomiu.

  • 2017-10-14 17:00

  • MDK

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Chorzowianin

    Szkoda, że nie było zainteresowania koncertem ze strony władz miasta. Wstyd!!!!!!!!!!!! ( zresztą nie pierwszy wstyd).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.