Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-04-12 08:15

  • UM Chorzów

Niebieski Marsz

Niebieski Marsz

Rodzice dzieci cierpiących na autyzm zgodnie przyznają, że jednym z trudniejszych doświadczeń jest dla nich reakcja otoczenia.

Często słyszymy komentarze: „Jakie niesforne dziecko” lub „Dziwnie się zachowuje, a w dodatku jest agresywny, czy to choroba psychiczna ?"– przyznaje Małgorzata Kolisko – Nagły z fundacji Spectrum Liberi. – Ludzie często nie rozumieją, że zachowania dzieci z autyzmem nie wynikają z tego, że są niegrzeczne lub źle wychowane. Każdy przypadek jest indywidualny. Dlatego tak ważna jest edukacja na temat autyzmu – podkreśla prezes fundacji.

Aby zwiększyć świadomość dotyczącą tego zaburzenia przez Chorzów i Świętochłowice przejdzie Niebieski Marsz. 13 kwietnia o godzinie 10:00 spod Urzędu Miasta w Chorzowie wyruszą dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół, rodzicie, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W ten symboliczny sposób chcemy także wesprzeć rodziców, nauczycieli i terapeutów. To prawdziwi aniołowie cierpliwości – podkreśla Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. Kolor niebieski jest barwą solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. - Podczas marszu mile widziane będą elementy ubioru w tym kolorze. Przed marszem rozdawane będą niebieskie balony i chorągiewki – dodaje współorganizatorka wydarzenia, Małgorzata Kolisko – Nagły.

  • 2018-04-12 08:15

  • UM Chorzów

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.