Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-02-14 16:30

  • Na przestrzeni przy budynku Poczty Głównej

Impreza już się odbyła.

Zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

Zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

14 lutego, w ramach akcji „Nazywam się Miliard”, chorzowianki poprzez taniec sprzeciwią się przemocy wobec dziewcząt i kobiet. 

„One Billion Rising” to ogólnoświatowa kampania społeczna zwracająca uwagę na problem przemocy wobec kobiet. W 2011 została zainicjowana przez Eve Ensler - dziś odbywa się na całym świecie. Polska akcja nosi nazwę „Nazywam się Miliard”. 14 lutego kobiety solidaryzują się poprzez wspólny taniec, w jednym czasie i na całym świecie. W Chorzowie akcja odbyła się po raz pierwszy w 2017. W tym roku event rozegra się 14 lutego na przestrzeni przy budynku Poczty Głównej o godz. 16.30

Taniec 14.02 poprzedzi kilka prób w Starochorzowskim Domu Kultury, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Terminy prób to: 01.02, 05.02 i 13.02. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 17.00.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/OneBillionRisingChorzow/

Zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet
  • 2018-02-14 16:30

  • Na przestrzeni przy budynku Poczty Głównej

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Z medialnych doniesień dowiadujemy się o aktach przemocy wobec małych dzieci, poznajemy przypadki gwałtów, bicia, a nawet morderstw. Te wydarzenia najczęściej mają miejsce we wielorodzinnych domach. Nie odbywają się w ciszy. Towarzyszy im krzyk ofiar, rozpacz, wołanie o pomoc.Co robimy, gdy słyszymy za ścianą krzyk bitego dziecka? Nic, uznajemy, że to nie nasz rzecz.Znane też są przypadki maltretowania mężczyzn-seniorów: sprawcami przemocy bywają dorosłe dzieci, kobiety z otoczenia ofiary.Jeżeli kobieta doświadcza przemocy - bierze sprawy w swoje ręce i od sprawcy odchodzi, separując od przestępcy siebie i dzieci. Zdecydowanie i z determinacją.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.