Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci edukują dzieci od najmłodszych lat

  • Dodano: 2022-02-14 06:15, aktualizacja: 2022-02-14 06:31

Czym są działania profilaktyczne prowadzone przez Policję? To podstawa zapewnienia poczucia bezpieczeństwa u ludzi, szczególnie tu i teraz. Edukacja od najmłodszych pozwala zaszczepiać w nich wzorce, ideały, mechanizmy postępowania oraz zasady. Dzieci przyswajają wiedzę bardzo szybko i są bardzo wdzięcznymi odbiorcami dla dorosłych pedagogów. Każda wizyta funkcjonariusza w placówkach oświatowych jest przygodą dla dzieci i budzi emocje. Warto przekazywać wiedzę o bezpieczeństwie w codziennym życiu każdego malucha.

Chorzowska policjantka odwiedziła dzieci w żłobku pod nazwą Akademia Malucha

Funkcjonariuszka opowiadała 2-latkom o numerze alarmowym 112. Choć odbiorcy byli szczególnie młodzi to temat numeru i jego wykorzystania we właściwy sposób, został entuzjastycznie przyjęty przez maluchy. Podczas zajęć został poruszony temat kontaktów z obcymi osobami, obycia z osobą mundurową, by nie budziła strachu czy nieśmiałości u dzieci. Podczas zajęć staramy się zawsze przekazywać całą naszą wiedzę, doświadczenie, co jest niezwykle potrzebne przy tak maleńkich odbiorcach. Nasze wizyty nigdy nie są jednotematyczne, w tym przypadku oprócz Dnia Numeru 112, został przedstawiony aspekt pracy dzielnego Sznupka, by przybliżyć dzieciom pracę policyjną. Na koniec dzieci ofiarowały podziękowania, co jest zwykle największą nagrodą dla prowadzącego prelekcje.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również