Wiadomości z Chorzowa

Petycja w sprawie przywrócenia przejścia

  • Dodano: 2024-06-10 09:30

„ Zwracamy się z prośbą o pilne przywrócenie przejścia do Parku Śląskiego od strony ulicy Targowej w Chorzowie.
Istniejące od kilkudziesięciu lat przejście zostało zamknięte przez firmę Green Park, obecnego właściciela działki, 15 kwietnia 2024 roku, wraz z rozpoczęciem skandalicznej naszym zdaniem, wycinki otuliny Parku Śląskiego. Furtka i brama zostały zaspawane” takiej treści petycje skierowaną do   prezydenta Chorzów, marszałka Województwa Śląskiego  oraz Zarządu Parku Śląskiego – podpisało ponad 200 osób, którzy nie godzą się na takie działania.

 
Autorzy petycji wskazują, że „ (...)Brak przejścia od strony ulicy Targowej wyklucza znaczną grupę mieszkańców z możliwości korzystania z Parku Śląskiego, szczególnie osoby starsze i niepełnosprawne. (Są wśród nich osoby, które przed laty społecznie pracowały przy powstawaniu WPKiW, obecnie Parku Śląskiego). Najbliższe, znajdujące się kilkaset metrów dalej, wejście do Parku Śląskiego, skazuje wszystkich chcących z niego skorzystać, w tym m.in. osoby z małymi dziećmi i osoby na wózkach inwalidzkich, na drogę wąskim, niebezpiecznym chodnikiem wzdłuż ulicy Bytkowskiej w bezpośrednim kontakcie z intensywnym ruchem samochodowym”. 


Swoje argumenty podpierają również faktem, że  brak przejścia do Parku od strony ulicy Targowej utrudnia też dotarcie do planetarium licznym osobom, przyjeżdżającym z obszaru całej aglomeracji wejście znajduje się ok. kilometr od Planetarium Śląskiego i było często odwiedzane przez jego gości. 


Co prawda istnieje kilka alternatywnych przejść ale najbliższe  przejście od strony al. Planetarium, przy skrzyżowaniu ulic Bytkowskiej i Siemianowickiej. znajdujące się ok. 800 metrów, zaś kolejna znajdują się jeszcze dalej  w rejonie Stadionu Miejskiego przy ul. Bukowej oraz nieopodal przy al. Dojazdowej.  Zapytany w tej sprawie Łukasz Adamczyk - rzecznik prasowy chorzowskiego magistraty przyznaje, że petycja tej treści trafiła do prezydenta miasta. Jak zaznaczył sprawa  jest obecnie analizowana, nie ma jednak jeszcze w tej sprawie konkretnej odpowiedzi. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również