Wiadomości z Chorzowa

Rusza remont ulicy w Chorzowie Batorym. Zmiany dla kierowców

  • Dodano: 2021-10-01 09:30

Od wtorku 5 października rusza remont ulicy Stalowej. MZUiM wyznaczył objazdy dla kierowców. Ograniczenie w ruchu pojazdów potrwa kilka tygodni.

Już pod koniec sierpnia władze Chorzowa poinformowały o wdrożeniu w ciągu najbliższych tygodni remontu jednej z ulic w Chorzowie Batorym. Mowa o ulicy Stalowej, która choć może znajduje się trochę na uboczu to stanowi ważny ciąg komunikacyjny m.in. do Osiedla Kaliny. Działają tu też zakłady przemysłowe, a obecny stan nawierzchni to wynik eksploatacji przez ciężkie samochody ciężarowe.

Ulica jest w złym stanie technicznym, w związku z czym podjęliśmy decyzję o tym, by ją zmodernizować, by wzmocnić podłoże, by wymienić całkowicie nawierzchnię – wyjaśniał pod koniec wakacji decyzję o remoncie drogi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Koszt remontu ulicy Stalowej to blisko 1,5 mln złotych, a oprócz nawierzchni drogi zostanie wyremontowany również należący do niej chodnik.

Od wtorku rusza remont ulicy Stalowej w Batorym

Jak informuje MZUiM Chorzów, prace rozpoczną się już w najbliższy wtorek 5 października około godziny 12.00. Mowa o pierwszym etapie prac związanych z remontem jezdni ulicy.

Robotami objęty zostanie odcinek ulicy położony pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) i wjazdem na teren posesji przy ul. Stalowej 16-29a. Ze względu na zakres prowadzonych prac zostanie on wyłączony z ruchu pojazdów – informuje MZUiM Chorzów.

Co to oznacza dla kierowców i osób poruszających się tą drogą? Dojechać do posesji przy ulicy Stalowej będzie można tylko z kierunku skrzyżowania z ulicą Szpitalną.

W czasie trwania robót drogowych obowiązywać będą objazdy:

  • z kierunku skrzyżowania ulic Stalowej, Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) w kierunku ulicy Stalowej ulicami: Kaliny, 16 Lipca, Karpacką, Łukasińskiego, Batorego, Szpitalną, Żelazną, Leśną, Kołłątaja, Piekarską, Armii Krajowej i Szpitalną,
  • z kierunku skrzyżowania ulic Stalowej i Szpitalnej w kierunku skrzyżowania ulic Stalowej, Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) ulicami: Szpitalną, 16 Lipca i Kaliny.

Planowane zakończenie przebudowy jezdni ulicy Stalowej to koniec listopada tego roku. Zmiana organizacji ruchu została wprowadzona do nawigacji Waze.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również