Wiadomości z Chorzowa

Chorzów zapada w sen zimowy. Miasto wyłącza niektóre atrakcje

  • Dodano: 2021-11-04 07:30, aktualizacja: 2021-11-04 07:35

Wraz z nadejściem listopada nieuchronnie zbliżają się także coraz to gorsze warunki pogodowe. Z tego powodu władze miasta zdecydowały o czasowym wyłączeniu niektórych atrakcji z użytku. Ponownie zostaną uruchomione wraz z nadejściem wiosny!

Nadchodzi sezon zimowy

Ostatniego dnia października Urząd Miasta udostępnił informację o stopniowym przechodzeniu Chorzowa w sezon zimowy. Co to oznacza? Niektóre atrakcje, które umilały mieszkańcom czas latem, muszą zostać wyłączone z użytku na pewien okres. Od 1 listopada nie ma już możliwości wejścia na niedawno wyremontowaną (i już zdewastowaną!) wieżę szybową Szybu Prezydent. W przyszłym tygodniu wyłączona zostanie tężnia solankowa oraz miejskie fontanny. Fontanna znajdująca się na rynku nie działa już od jakiegoś czasu – związane jest to z montażem lodowiska, z którego będzie można korzystać już od grudnia!

A co zimą?

Z jakich atrakcji tej zimy będą mogli korzystać mieszkańcy? Już teraz trwają intensywne przygotowania związane z otwarciem aż dwóch lodowisk – na Rynku oraz Chorzowie Batorym, przy KS Hajduki. Dotychczas w mieście w sezonie zimowym pojawiało się tylko jedno lodowisko – we wcześniejszych latach na AKS-ie, później zaś na nowym rynku. Więcej informacji na temat cen oraz otwarcia obu ślizgawek zostanie ogłoszone już niebawem! 


 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Lodowiska były 2 ,drugie na Wieczorka za szkołą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również