Praca Chorzów

dodaj ogłoszenie

Dla większości osób przechodzących na emeryturę, jest to moment szokowy w ich życiu, m.in. ze względu finansowego. Dochody emeryta są dużo niższe a koszty stałe i wydatki niemal takie same. Doskonałym rozwiązaniem jest praca dla emeryta w Chorzowie, gdyż osiągnięcie przez niego wieku emerytalnego wcale nie musi oznaczać, że nie może iść do pracy i co nieco sobie dorobić. Mężczyźni w wieku powyżej 65 lat oraz kobiety powyżej 60 roku życia mogą osiągać dodatkowe dochody bez jakichkolwiek górnych limitów. Mogą zatem otrzymywać emeryturę i pensję jednocześnie. Osoby, które wieku emerytalnego jednak nie osiągnęły jeszcze (są na wcześniejszej emeryturze lub emeryturze pomostowej) mogą pracować, ale w tym przypadku ich dochody są ograniczone limitem. Praca w Chorzowie dla seniorów jest dostępna w wielu sektorach. Bardzo popularną w Chorzowie pracą dla emeryta jest praca w ochronie, np. na osiedlu mieszkaniowym. Panie często znajdują pracę jako opiekunki do dzieci czy korepetytorki, oczywiście zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Emeryci mogą wykonywać również pracę w domu w Chorzowie, np. chałupnictwo lub wypełnianie ankiet przez internet.

Praca bez doświadczenia dla studentów Chorzów

Pierwsza praca bez doświadczenia w Chorzowie wcale nie musi być trudna do zdobycia. Bez problemu znajdą w Chorzowie pracę od zaraz w gastronomii jako kelner. Praca dla studentów w Chorzowie czeka też w sprzedaży, np. w sklepach odzieżowych lub punktach usługowych lub przy kompletowaniu zamówień internetowych. Ponadto studenci bardzo chętnie są zatrudniani do pracy w call center, przy obsłudze połączeń telefonicznych, zarówno przychodzących i wychodzących. Młode osoby chętnie współpracują również z PUP w Chorzowie czyli korzystają z propozycji urzędu pracy na odbycie stażu. To doskonała szansa na zdobycie pierwszego doświadczenia. Do powiatowego urzędu pracy w Chorzowie warto się udać także w poszukiwaniu pracy dla młodzieży w Chorzowie. Znajdują się tam sezonowe oferty pracy od 16 lat w Chorzowie, np. w okresie wakacyjnym.

Rynek pracy w Chorzowie - charakterystyka

Chorzów to miasto, które daje ogromne możliwości osobom poszukującym pracy w 2022 roku. Rynek pracy w Chorzowie rozwija się niesamowicie prężnie. Miasto stanowi bardzo atrakcyjny obszar dla inwestorów, dzięki którym powstają wciąż nowe miejsca pracy. Gospodarka tutaj opiera się na wielu różnorodnych sektorach. Górny Śląsk kojarzony jest głównie z gałęzią przemysłu wydobywczego, ale obecnie stawia również na produkcję, sprzedaż i usługi. Bezrobocie w tym obszarze z roku na rok wyraźnie spada i jest znacznie niższy od średniej krajowej. Wpływ na to mają: uprzemysłowienie terenu, wspieranie nowych inicjatyw i biznesów oraz korzystna struktura demograficzna. Aktualnie poszukiwani są specjaliści z wielu branż, np. doradca finansowy czy telefoniczny doradca klienta. Liczne oferty pracy w Chorzowie znajdą także kucharze i szefowie kuchni, fryzjerki i kosmetyczki oraz pracownik produkcji. Wciąż jest mnóstwo ofert pracy od zaraz dla lekarzy i pielęgniarek oraz opiekunów osób starszych. Ponadto wiele ofert jest dedykowanych osobom niepełnosprawnym lub w niepełnym wymiarze godzin. Jak widać, Chorzów to miasto z wielkim potencjałem, dlatego corocznie przyciąga nowych inwestorów nie tylko z Polski, ale także i z zagranicy. To oni przyczyniają się do powstawania dużych zakładów pracy i hali produkcyjnych na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, stwarzając tym miejsca pracy fizycznej w Chorzowie dla pracowników do robót budowlanych, betoniarzy, zbrojarzy, dekarzy, blacharzy i innych.

Nasz portal z aktualnymi ofertami pracy w Chorzowie

W naszym portalu pracy Chorzów - mojChorzow.pl znajdziesz najnowsze oferty pracy, dające szansę na atrakcyjne zatrudnienie. Codziennie pojawiają się tutaj nowe oferty pracy w Chorzowie dla osób bezrobotnych a także chcących zmienić swoje aktualne miejsce pracy, dlatego warto regularnie tutaj zaglądać i przeglądać ogłoszenia o pracę. Na portalu publikujemy nie tylko aktualne oferty pracy, ale także poradniki i artykuły, pomagające założyć własną działalność oraz zawierające wskazówki jak pozyskać klientów.

Znalezione ogłoszenia

Dziennikarz sieci portali miejskich Silesia.info.pl

  • Dodano: 2022-06-09
  • Wyświetleń: 1119
Dziennikarz sieci portali miejskich Silesia.info.pl

Dziennikarz sieci portali miejskich Silesia.info.pl

  • Dodano: 2022-06-09
  • Wyświetleń: 1089
Dziennikarz sieci portali miejskich Silesia.info.pl