Wiadomości z Chorzowa

Konkurs na dzierżawę budynku dawnej restauracji w Parku Śląskim - Kamiennego Kasztelu

  • Dodano: 2022-03-18 10:45, aktualizacja: 2022-03-21 13:40

Pod koniec ubiegłego miesiąca Park Śląski ogłosił konkurs na dzierżawę zarówno Kamiennego Kasztelu, jak i również działki, na której znajduje się budynek.

Budynek jest własnością Parku Śląskiego, a jego powierzchnia użytkowa to aż 292 metry kwadratowe. Działka ma łącznie 1815 metrów kwadratowych i znajduję się przy alei Głównej 3 w Chorzowie, w pobliżu Pól Marsowych oraz Hali Wystawowej Kapelusz. Budynek wraz z przyległym terenem ma być zagospodarowany do prowadzenia działalności gastronomicznej. Okres dzierżawy ma wynosić od 15 do 25 lat, a minimalna stawka dzierżawy to 43 złote za metr kwadratowy.

Obiekt z ciekawą historią

Kamienny Kasztel to kultowy budynek Parku Śląskiego, wybudowany w 1954 roku. Jest to wraz z Planetarium oraz Kręgiem Tanecznym jeden z pierwszych obiektów, które zostały wybudowane na terenie parku.  Początkowo obiekt pełnił funkcję budynku dyrekcyjnego Parku Śląskiego, później utworzono tam kilka restauracji. Pierwsza z nich to restauracja Stylowa, następnie Pod Złotym Kogutem, a później restauracja Kamienny Kasztel działająca do lutego 2018 roku. To właśnie miesiąc po zamknięciu restauracji Kamienny Kasztel,   drewniana część budynku spłonęła. Na szczęście na wskutek pożaru nikt nie ucierpiał.


Źródło: Zofia Nowak

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tak jest

    Oczyścić Park Śląski z całkowicie niekompetentnych aparatczyków z PiSu !!! Szeregowi pracownicy Parku ciężko pracujący za grosze nie mogą już na to patrzeć co tam się dzieje. Po wyborach ktoś może oczyści tę Stajnie Augiasza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również