Wiadomości z Chorzowa

W Parku Śląskim powstał integracyjny plac zabaw!

  • Dodano: 2020-10-26 08:00, aktualizacja: 2020-10-25 21:34

Takiego obiektu nie było jeszcze w Parku Śląskim. Choć plac zabaw kojarzy się zwykle z dziećmi, ten służy także ich rodzicom i dziadkom. Są tutaj strefa zabawy, a także przeznaczona do rekreacji dla osób starszych. 

Nie tylko dla dzieci!

Obiekt zajmuje prawie 2200 metrów kwadratowych. Największą atrakcją jest tzw. duży zestaw zabawowy, na którym jest zjeżdżalnia, linarium i ścianka wspinaczkowa. Jego wymiary są imponujące, jego długość do 12 metrów, jest wysoki na 4 metry. Na placu zabaw powstała wielka piaskownica, są karuzele, huśtawki, a na skarpie kolejna zjeżdżalnia. Poza tym dzieci mogą skorzystać z trampoliny i ruchomego pomostu.

Dla osób starszych wydzielono strefę do rekreacji, siłownię pod chmurką. Kto po treningu będzie chciał odpocząć, może skorzystać z zestawów piknikowych, wygodnych ławek  i leżaków. Plac zabaw znajduje się na końcu promenady Ziętka, wejście jest od alei Harcerskiej przy Stadionie Śląskim. W pobliżu jest ścieżka zdrowia. Projekt został zrealizowany w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac wyniósł prawie 700 tys. zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.