Katalog firm  

Park Śląski (WPKiW)

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo Park Śląski (WPKiW)

ul. Al. Różana 2
41-501 Chorzów

Godziny otwarcia: 0:00 - 24:00 otwarte

 • Poniedziałek: 0:00 - 24:00
 • Wtorek: 0:00 - 24:00
 • Środa: 0:00 - 24:00
 • Czwartek: 0:00 - 24:00
 • Piątek: 0:00 - 24:00
 • Sobota: 0:00 - 24:00
 • Niedziela: 0:00 - 24:00

tel.: 32 793 70 08

fax: 32 790 53 76Kliknij, aby powiększyć mapę

Opis

Park Śląski to unikatowa „oaza zieleni” zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku  kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. Już od ponad 60 lat służy spacerowiczom, turystom, uczestnikom imprez masowych, a także zwolennikom wzmacniania zdrowia i sportowej kondycji na łonie przyrody.

Znajdujący się na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic Park Śląski zajmuje aż 620 hektarów, z czego 250ha to tereny leśne, a 100ha to stale pielęgnowany park. Różnego rodzaju stawy, sadzawki, strumyki, gatunki drzew i krzewów oraz rozległe łąki stanowią w chorzowskim parku przyjazną ostoję dla dzikiej fauny, która żyje tu w nietypowym sąsiedztwie z mieszkańcami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 

Teren Parku Śląskiego to także niecodzienne nagromadzenie oraz urozmaicenie turystycznych i rozrywkowych atrakcji. Wizyta w Planetarium Śląskim w połączeniu z odwiedzinami legendarnego, a ostatnio modernizowanego Stadionu Śląskiego, można przeżyć, jako niecodzienną podróż pomiędzy niebem a ziemią Z kolei Śląskie Wesołe Miasteczko to wspaniała zabawa z pogranicza rozrywki oraz nauki. W Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", a także w pobliżu Hali Wystaw "Kapelusz" znajdują się liczne restauracje i kawiarnie.

Częstym wizytom w Parku Śląskim sprzyja dobrze rozwinięta baza hotelowa oraz świetne skomunikowanie z pobliską autostradą A4, Drogową Trasą Średnicową oraz centrum Katowic i Chorzowa.

Zobacz inne atrakcje (po klinięciu w link dokładne dane kontaktowe wraz z cennikiem i godzinami otwarcia) na terenie Parku Śląskiego:

Słowa kluczowe: Park Śląski (WPKiW), park śląski chorzów, wpkiw chorzów, park chorzowski, wojewódzki park kultury i wypoczynku, park chorzów, park rozrywki, rozrywka, wesołe miasteczko, zoo

Statystyki: 40312 wyświetleń.

Formularz zapytania

- prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

Polecenia i opinie

 •     (2017-03-06)

  Opinia: Park BAJECZNY - naprawdę. żeby wszystko zobaczyć trzeba poświęcić tydzień.

  Co byś zmienił w firmie? Kiedy wreszcie kąpielisko Fala będzie uruchomiona w lecie.

  Data skorzystania z usługi: 2017-03-06

 •     (2015-12-17)

  Opinia: Przepiękny park. Wspaniałe atrakcje. Idzie cały dzień spędzić. Każdemu polecam.

  Data skorzystania z usługi: 2015-10-09

Poleć firmę

Jeżeli uważasz, że firma Park Śląski (WPKiW) jest godna polecenia, napisz opinię i zarekomenduj ją innym.

* - pola obowiązkowe

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Napisali o nas

 •  

  Silesia Marathon wraca do Parku Śląskiego
  Silesia Marathon wraca do Parku Śląskiego. To będzie pierwsza sportowa impreza na ukończonym Stadionie Śląskim.

 •  

  Parkowy Półmaraton już 10 września
  – Bieganie to piękna pasja. Znam niewiele osób, które raz spróbowały i przestały biegać. Ja trwam w tej pasji wiele, wiele lat – mówi August Jakubik, ultramaratończyk, który ma na swoim koncie dziesiątki startów maratońskich.

 •  

  Dalej kradnie
  Kryminalni z chorzowskiej dwójki kolejny raz zatrzymali złodzieja, który upodobał sobie okradanie różnych obiektów na terenie Parku Śląskiego. Tym razem mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

 •  

  Zdrowy i aktywny senior. Poćwicz z nami, starszakami
  Zaczniemy w lipcu, a potem w pląsach, na gimnastyce, z kijami i na rowerach, dojedziemy do końca października. To propozycja dla osób po 60. roku życia.

 •  

  Zatrzymali włamywacza
  Kryminalni z chorzowskiej dwójki namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do różnych obiektów na terenie Parku Śląskiego.

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.