Katalog firm

dodaj firmę

Park Śląski S.A. Chorzów

Adres i telefon

ul. Al. Różana 2
41-501 Chorzów
Godziny otwarcia: 0:00 - 24:00
otwarte
 • Poniedziałek: 0:00 - 24:00
 • Wtorek: 0:00 - 24:00
 • Środa: 0:00 - 24:00
 • Czwartek: 0:00 - 24:00
 • Piątek: 0:00 - 24:00
 • Sobota: 0:00 - 24:00
 • Niedziela: 0:00 - 24:00

Oferta

Park Śląski to unikatowa „oaza zieleni” zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku  kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. Już od ponad 60 lat służy spacerowiczom, turystom, uczestnikom imprez masowych, a także zwolennikom wzmacniania zdrowia i sportowej kondycji na łonie przyrody.

Znajdujący się na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic Park Śląski zajmuje aż 620 hektarów, z czego 250ha to tereny leśne, a 100ha to stale pielęgnowany park. Różnego rodzaju stawy, sadzawki, strumyki, gatunki drzew i krzewów oraz rozległe łąki stanowią w chorzowskim parku przyjazną ostoję dla dzikiej fauny, która żyje tu w nietypowym sąsiedztwie z mieszkańcami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 

Teren Parku Śląskiego to także niecodzienne nagromadzenie oraz urozmaicenie turystycznych i rozrywkowych atrakcji. Wizyta w Planetarium Śląskim w połączeniu z odwiedzinami legendarnego, a ostatnio modernizowanego Stadionu Śląskiego, można przeżyć, jako niecodzienną podróż pomiędzy niebem a ziemią Z kolei Śląskie Wesołe Miasteczko to wspaniała zabawa z pogranicza rozrywki oraz nauki. W Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", a także w pobliżu Hali Wystaw "Kapelusz" znajdują się liczne restauracje i kawiarnie.

Częstym wizytom w Parku Śląskim sprzyja dobrze rozwinięta baza hotelowa oraz świetne skomunikowanie z pobliską autostradą A4, Drogową Trasą Średnicową oraz centrum Katowic i Chorzowa.

Zobacz inne atrakcje (po klinięciu w link dokładne dane kontaktowe wraz z cennikiem i godzinami otwarcia) na terenie Parku Śląskiego:

Galeria

Polecenia (2)

Dodaj polecenie
 • Park BAJECZNY - naprawdę. żeby wszystko zobaczyć trzeba poświęcić tydzień.

  Co byś zmienił w firmie?   Kiedy wreszcie kąpielisko Fala będzie uruchomiona w lecie.

 • Przepiękny park. Wspaniałe atrakcje. Idzie cały dzień spędzić. Każdemu polecam.

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.