Katalog firm

dodaj firmę

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie Chorzów

Adres i telefon

ul. Opolska 36
41-500 Chorzów
Godziny otwarcia: 10:00 - 16:00
otwarte
  • Poniedziałek: 10:00 - 16:00
  • Wtorek: 10:00 - 16:00
  • Środa: 10:00 - 16:00
  • Czwartek: 10:00 - 16:00
  • Piątek: 10:00 - 16:00
  • Sobota: 10:00 - 14:00
  • Niedziela: 10:00 - 14:00

Oferta

Schronisko zapewnia opiekę weterynaryjną i bytową przywiezionym tu zwierzętom. Trafiają tu zwierzęta z wypadków komunikacyjnych, chore, wynędzniałe, będące ofiarami ludzkiej przemocy, obojętności i bezmyślności. 
 
Zwierzęta przyjmowane do Schroniska są czipowane oraz poddawane 2-tygodniowej kwarantannie i obserwacji. W tym czasie zwierzęta zagubione, które trafiły do schroniska czekają na właściciela. Po upływie 2 tygodni zwierzęta stają się rezydentami schroniska, są poddawane kastracji/sterylizacji. Zwierzęta pozostające w schronisku, mające powyżej 3 miesiąca życia są obligatoryjnie szczepione przeciw wściekliźnie. Czworonogi przebywają w pomieszczeniach zaprojektowanych w sposób umożliwiający utrzymanie czystości i opiekę nad nimi.
 
Problem bezdomności zwierząt, jak i złe traktowanie tych istot doprowadziło do tego, że nie tylko nasze schronisko jest przepełnione. To skutek bezmyślności i głupoty ludzkiej w sprawie której również interweniujemy. Schronisko w Chorzowie prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami O/Chorzów i zajmuje się zarówno przyjmowaniem zgłoszeń o okrutnym traktowaniu zwierząt jak również problemem ich bezdomności. TOZ posiada status pożytku publicznego. Wśród zadań oddziału chorzowskiego TOZ-u należałoby wymienić przed wszystkim: prowadzenie schroniska, interwencje we współpracy z organami prawa, inspektorat, organizowanie pogawędek w szkołach i przedszkolach, sprawdzanie warunków bytowania zwierząt, które zostały zabrane z naszego schroniska, niesienie pomocy zwierzętom bezdomnym. Zimą prowadzimy dużo akcji związanych z zamykaniem piwnic przez administracje, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe itp., które często nie zdają sobie sprawy, z tego że pozbawiając "ciepłego domu" kotów - jednocześnie narażają się na radykalny wzrost pogłowia myszy i szczurów - które stają się roznosicielami śmiertelnych chorób.

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj opinię
  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Chorzowa od 2008 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Napisali o nas

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.