Wiadomości z Chorzowa

Babcie i dziadkowie w swoje święto za darmo mogą zwiedzić Muzeum Hutnictwa

  • Dodano: 2022-01-20 15:30

To prawdziwa gratka dla wszystkich seniorów i prezent od serca od wnucząt. Muzeum Hutnictwa udostępniło zwiedzanie stałej wystawy „Królestwo Żelaza” bezpłatnie w Dzień Babci i Dziadka!

Już w piątek Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Z tej okazji Muzeum Hutnictwa w Chorzowie postanowiło przygotować dla seniorów specjalny prezent.

W piątek 21 stycznia w godzinach 16.00 – 18.00 i w sobotę 22 stycznia w godzinach 11.00 – 13.00 każda osoba powyżej 60 lat będzie mogła bezpłatnie po raz pierwszy zwiedzić placówkę. Dodatkowo, pierwszych 30 seniorów dostanie w prezencie bezpłatny kalendarz Muzeum Hutnictwa.

Bazując na doświadczeniach tzw. „Żywej Biblioteki” o historiach, które na co dzień prezentujemy na wystawie stałej w postaci filmowych wspomnień, tym razem opowiedzą w bezpośredniej rozmowie bohaterowie ekspozycji – byli hutnicy  i hutniczki. Poprzez rozmowę i otwarty kontakt z drugim człowiekiem zwiedzający będą mieli nie tylko okazję do poznania tajników hutniczego fachu z „pierwszej ręki”, ale również do podzielenia się wspólnymi doświadczeniami i wspomnieniami o czasach, w których dokoła huczały huty – informuje dyrekcja Muzeum Hutnictwa.

Muzeum Hutnictwa w Dzień Babci i Dziadka za darmo dla seniorów!

Muzeum Hutnictwa zaprasza do wspólnego, międzypokoleniowego zwiedzania – mile widziane są babcie i dziadkowie w towarzystwie wnucząt.

Wstęp dla seniorów w wyżej wymienionym czasie jest darmowy (osoby towarzyszące muszą kupić bilet zgodnie z obowiązującym cennikiem). Aby nie stać w kolejce do kasy muzeum warto zaopatrzyć się w wejściówki online na stronie Muzeum Hutnictwa. Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna pod numerem 32 704 96 31.

Władze Muzeum Hutnictwa przypominają, że ze względu na panującą epidemię podczas wizyty w muzeum należy zachować dystans (2 m), dezynfekować dłonie. Obowiązuje również noszenie maseczek. Przed rozpoczęciem zwiedzania goście są proszeni o wypełnienie i podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia. Może być również sprawdzony „Unijny Certyfikat COVID-19 (UCC)”.

Komentarze (2)    dodaj »

  • kurde bele

    czy wpuszczom takich modych dzidkow jak majom 50 lot abo muszom mjeć jakiś papiorek s urzyndu?

  • Franca

    Młody dziadek to ma 35 lat a nie 50

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również