Wiadomości z Chorzowa

Baby boom w chorzowskim ZOO. Stado jeleni milu powiększyło się o łanię

 • Dodano: 2021-04-26 12:45, aktualizacja: 2021-04-26 23:03

Wiosna w pełni, więc czas i na wiosenny baby boom w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Niedawno powiększyło się tam stado jeleni milu.Nieco kapryśna pogoda może jeszcze niezbyt zachęca do spacerów, jednak warto wybrać się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, aby poznać nowych mieszkańców. Jak informują przedstawiciele ZOO, rozpoczął się tam już baby boom. Tydzień temu na świat przyszło potomstwo jeleni milu. Stado powiększyło się o łanię. 

Jelenie milu żyją już tylko w ogrodach zoologicznych

Co ciekawe, jelenie milu w warunkach naturalnych wyginęły wiele wieków temu. Występowały prawdopodobnie w rejonie północnych i środkowych Chin. W warunkach naturalnych, aczkolwiek pod stałą kontrolą występują jedynie w Beijing Milu Park i Dafeng Milu Natural Reserve. Obecna populacja uważana jest za stabilną.

- Do dziś gatunek przetrwał dzięki dwóm parom hodowlanym, przywiezionym do Anglii z ostatniej hodowli mieszczącej się w okolicach Pekinu, na krótko przed jej zamknięciem ok. 1900 r. – wskazują przedstawiciele chorzowskiego zoo.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Kocham zoo śląskie

  Słodziusie

  • Kocham zoo śląskie
   2021-04-28 19:11
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.