Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko. Wspólne działania Policji i Straży Ochrony Kolei

  • Dodano: 2019-04-12 08:00, aktualizacja: 2019-04-12 08:14

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chorzowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, kolejny raz przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”.

Ich celem jest informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach oraz ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych.

Przejazdy kolejowe to miejsce, gdzie należy zachować szczególną ostrożność

W ramach akcji policjanci, wspólnie z sokistami, prowadzą kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdają ulotki.

Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci z Chorzowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kolejny raz przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, aby doprowadzić do ograniczenia liczby wypadków w tych miejscach.

W czasie działań chorzowscy policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei rozdawali kierowcom ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”. Apel kierowano głównie do młodych kierowców oraz do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.

PAMIĘTAJ! W zderzeniu z pociągiem człowiek i samochód nie mają żadnych szans...

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowksa

    Pociąg przejeżdża, szlaban podniesiony i przechodzimy. Wcześniej niemożliwe. Można skorzystać z podziemnego przejścia. Nie czekam, idę i jest OK.

  • Dorson.

    Przy przejeździe na Strzelców Bytomskich nikt nie czeka na zielone światło. Wystarczy, że pociąg przejedzie i każdy rusza.

  • Antytalent

    Zauważasz czy donosisz??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.