Wiadomości z Chorzowa

Był agresywny wobec żony. Policja nakazała mu opuścić mieszkanie

  • Dodano: 2020-12-04 09:45

Policjanci z chorzowskiej jedynki skorzystali z uprawnień, jakie daje im tzw. ustawa antyprzemocowa. 42-latek w asyście mundurowych opuścił swoje mieszkanie, w którym zamieszkiwał wspólnie ze swoją żoną i przez najbliższe 14 dni ma zakaz zbliżania się do lokalu mieszkalnego i jego najbliższego otoczenia. Za niezastosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub kara aresztu.

1 grudnia mundurowi z chorzowskiej "jedynki" zostali wezwani na interwencję w jednym z mieszkań. Na miejscu okazało się, że 42-letni mężczyzna swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojej żony. Wobec poczynionych ustaleń decyzja mogła być tylko jedna - musiał on opuścić mieszkanie. Dzięki wejściu w życie tzw. ustawy antyprzemocowej policjanci skorzystali z przysługującego im prawa i zatrzymali oprawcę.

Mężczyzna otrzymał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Za niezastosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub areszt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.