Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: 5 milionów złotych na przygotowanie terenów poprzemysłowych

 • Dodano: 2020-05-14 08:15, aktualizacja: 2020-05-14 07:15

Miasto Chorzów otrzymało 5 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na zadanie, które ma przygotować 3 ha terenów inwestycyjnych po dawnej Hucie Kościuszko.

Cała, kosztująca 7 milionów złotych inwestycja, zakłada uzbrojenie terenu, stworzenie oświetlenia, wyremontowanie ulicy Metalowców i wybudowanie nowej drogi wewnętrznej w pobliżu budowanego właśnie Muzeum Hutnictwa. 

Powstanie wtedy profesjonalny teren inwestycyjny przygotowany dla nowych inwestorów. W przyszłości chcemy także przebudować ulicę Katowicką, aby można było się z niej włączyć w te nowa drogę obok muzeum - tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • TLS handshake

  A kiedy się skończą te wykopaliska archeologiczne na ul.Kościuszki w rejonie Lidla itd. ???????

 • Arek S.

  Oto wielką tajemnica wiary. Teren gdyby był opłacalny dawno byłby sprzedany. To dawna hałda odpadów poprodukcyjnych huty Kościuszko. Pełen ,,ciekawych,, pierwiastków. Koszt ich rekultywacji przekracza wartość inwestycji. Amen.

 • Artur

  Skoro sa frajerzy ktorzy kupia od dewelopera bezrefleksyjnie mieszkanie za niemale pieniadze na czesciowo skazonych terenach poprzemyslowych i nie zainteresuja sie nawet co bylo tam wcześniej, to inwestorzy sie nie znajda, ktorzy robia tam tylko interes ? ;)

 • Tor

  Nic sie nie bój rekultywacja dobiega konca, pierwsze tereny juz sprzedane przez hute reszta to tylko kwestia czasu Alstom rośnie w siłę :-) ps. Dotacja nie dotyczy terenu zaznaczonego na zdjeciu tylko ulicy Metalowców koło muzeum piszacy się nie popisał !

 • Obserwator

  Mega stare zdjecie. Czesc z zaznaczonego terenu jest zagospodarowana. Nie widac na ilustracji jak rozrósł sie Alstom Konstal, ani adaptacji terenu na użytek firm śrubex i amber-glass

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.