Wiadomości z Chorzowa

Chorzów ma 100 tys. nowych mieszkańców i... własny miód

  • Dodano: 2019-07-26 09:45

Chorzów zyskał 100 tys. nowych mieszkańców, którzy zadomowili się w centrum miasta. Swoje „osiedle” mają na dachu Chorzowskiego Centrum Kultury. To oczywiście pszczoły, które wyprodukowały już kilkadziesiąt litrów miodu. 

ChCKowa Pasieka Artystyczno-Edukacyjna, bo taką właśnie nosi nazwę, oficjalnie została otwarta dopiero teraz, choć trzy ule na dachu budynku postawiono już w czerwcu. Przez ten czas pszczoły wyprodukowały 30 litrów miodu.

- Pszczoły będą korzystały z miejskiej zieleni i produkowały miejski miód. Co ważne, badania Politechniki Śląskiej wykazały, że jest on tak samo zdrowy, jak ten pochodzący ze wsi. Miasto jest wyjątkowym terenem dla pszczół - jest w nim statystycznie cieplej niż na terenach wiejskich. Ponadto w mieście nie używa się tylu pestycydów. Dzięki temu zbiory są bardziej intensywne, a sezon pszczelarski trwa dłużej – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Chorzów.

Pasieka na dachu Chorzowskiego Centrum Kultury to także projekt edukacyjny. Pierwsze warsztaty na dachu budynku już się odbyły, kolejne będą 29 lipca oraz 2 i 28 sierpnia. Pszczołami opiekuje się Pasieka Śląskie Miody.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.