Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  • Dodano: 2019-07-16 08:00, aktualizacja: 2019-07-16 08:18

Policjant z chorzowskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę skody, który wsiadł do auta mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia

Wracając ze służby mundurowy z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, zwrócił uwagę na kierującego skodą, który jechał bez włączonych świateł. Gdy jednak dokładnie przyjrzał się mężczyznom podróżującym tym autem, zaniepokoiło go ich zachowanie, wskazujące, że mogą oni być pod wpływem alkoholu. Gdy tylko nadarzyła się okazja, wykorzystując swój samochód uniemożliwił im dalszą jazdę i natychmiast podjął interwencję. Po otwarciu drzwi skody od razu poczuł, silną woń alkoholu. Natychmiast o wszystkim powiadomił dyżurnego chorzowskiej komendy, który skierował do niego patrol drogówki. Jak wykazało badanie alkomatem, 61-letni mieszkaniec Katowic wsiadł za kierownicę mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niewykluczone, że reakcja policjanta zapobiegła tragedii na drodze. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Momo

    Może wszyscy policjanci powinni być zawsze po służbie, wtedy lepiej pracują!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.