Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianin pobity przez pseudokibica potrzebuje środków na leczenie. Ruszyła zbiórka

  • Dodano: 2022-11-04 12:30

Pan Szymon z Chorzowa stał się ofiarą napaści i wyjątkowo dotkliwego pobicia przez nieznanego mu mężczyznę. Żona poszkodowanego postanowiła uruchomić zbiórkę na leczenia chorzowianina i pomoc prawną dla męża.

Zdarzenie miało miejsce 25 września na ulicy Wolności w Chorzowie. Mężczyzna nie mając ku temu żadnego wyraźnego powodu podszedł do przypadkowego przechodnia i dosłownie poturbował obcego człowieka, na oczach jego żony i córki! Poszkodowany znalazł się w szpitalu z poważnymi obrażeniami.

Sprawcą ciężkiego pobicia chorzowianina jest zatrzymany na początku października mężczyzna, który brał udział w burdach stadionowych podczas meczu derbowego pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze.

Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pseudokibiców chorzowskiej drużyny. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw, został objęty policyjnym dozorem – informowała chorzowska policja.

Zbiórka na rzecz poszkodowanego mieszkańca Chorzowa

Pan Szymon ma za sobą operację złamanej w dwóch miejscach szczęki. Jego stan jest na tyle poważny, że wciąż wymaga intensywnego leczenia. Żona poszkodowanego chorzowianina postanowiła uruchomić zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl. Uzbierane pieniądze sfinansują również pomoc prawną – rodzina zamierza wynająć adwokata, który będzie reprezentował poszkodowanego w sądzie.

Mąż przeszedł operację szczęki, która jest złamana w dwóch miejscach. Do dnia dzisiejszego utrzymują się zawroty głowy dlatego wymaga leczenia neurologicznego. Najbliższe terminy wizyt i badań u neurologa niestety dopiero na luty/marzec dlatego musi podjąć prywatne leczenie. Obecnie nie jest w stanie pracować, przebywa na zwolnieniu lekarskim więc traci część wynagrodzenia (L4 płatne 80% minus miesięczne premie) – pisze małżonka poszkodowanego chorzowianina.

Każdy może pomóc panu Szymonowi w powrocie do zdrowia i opłaceniu prawnika, który pomoże w postępowaniu sądowym przeciwko sprawcy. Rodzina poszkodowanego prosi o wpłaty w dowolnej wysokości. Zbiórka dostępna pod tym LINKIEM.

Komentarze (3)    dodaj »

  • TLS handshake

    "...został objęty policyjnym dozorem – informowała chorzowska policja." - to żart?Czyli w tym kraju można pobić przypadkowego człowieka na ulicy i nic za to nie grozi?

  • wolne zondy

    Bo pewnie wujek, albo ciotka tego wuja pracuje w sundzie i wicie rozumicie on nie chcioł i to przez przypadek. Żeby się nie skończyło tym że to pobity będzie płacić odszkodowanie tej urwie.

  • gdzie jest sąd

    Ten bandzior co go pobił powinien iść do roboty i zbierać pieniądze na leczenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również