Wiadomości z Chorzowa

Dni Wielkich Hajduk

  • Dodano: 2012-08-03 10:00

Wielkie Hajduki – dziś południowa część Chorzowa do 1939 roku były samodzielną gminą. Hajduczanie byli aktywną i szczęśliwa społecznością, choć nie brakowało im problemów. Mieli również swoje święto doroczny odpust 15 sierpnia. Co roku zapraszali gości na uroczysty obiad i festyny które towarzyszyły temu świętu. 

 
Od lat przypominamy o tym organizując w środku lata DNI WIELKICH HAJDUK. Nie inaczej będzie i w tym roku. 
 
Zapraszamy 14 i 15 sierpnia na tereny rekreacyjne obok Kompleksu Sportowego „Hajduki” przy...ul. Kochłowickiej w Chorzowie Batorym.
 
W tym roku podzieliliśmy nasze święto na „Dzień Młodych” – 14 lipca oraz Dzień Familijny 15 sierpnia. Od kilku lat przestrzeń naszego wspólnego świętowania dzielimy też na dwie strefy. Strefa muzyki w namiocie oraz strefa animacji na terenie wokół. 
 
Gośćmi strefy muzyki dnia młodych będą m.in. Zespoły Cała Góra Barwinków i Wlazi Acoustic Band oraz twórcy z naszego domu kultury: Antoni Machoń i Jakub Gołuszny oraz grupa Beat Boxerów. 
 
Drugiego dnia usłyszymy m.in.: Orkiestrę dętą Batory, Mirka Szołtyska, zespoły Orkiestra Męska oraz Dancing Queen. 
 
Strefa animacji będzie czekała na państwa z wieloma atrakcjami. Będą Familijne gry zespołowe, przypomnimy co to są Kakauszele i będziemy odnajdywać się na mapie Wielkich Hajduk. Jak co roku nie zabraknie urządzeń rekreacyjnych dla najmłodszych kule wodne przejażdżki bryczką, kręgle piłkarskie oraz mini piłka nożna.
 
Serdecznie zapraszamy
14 sierpnia od godz. 16.00 do 22.00 
15 sierpnia od godz. 14.30 do 22.00
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również