Wiadomości z Chorzowa

Duże unijne dotacje dla chorzowsko - świętochłowickich wodociągów

  • Dodano: 2017-12-01 08:45, aktualizacja: 2017-12-01 08:53

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zorganizowało wczoraj konferencję prasową.

Było to podsumowanie ważnego projektu dla mieszkańców Chorzowa i Świętochłowic - „Rozwój i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Aglomeracji Chorzów–Świętochłowice”.

Inwestycja polegała m.in. na podłączeniu do sieci ponad 200 nowych mieszkańców oraz na budowie infrastruktury, która pozwoli skutecznie dostarczać wodę oraz odbierać ścieki. Wodociągi przygotowują się też do kolejnej ważnej inwestycji. Już wkrótce podpiszą umowę z NFOŚiGW na duże unijne dofinansowanie na gospodarkę wodno – ściekową. Chorzów znalazł się wśród 31 miast, które otrzymają dodatkowe środki na ten cel. W ramach tego projektu zorganizowano również konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych Miasto Chorzów i Świętochłowic. Gratuluję autorom nagrodzonych prac!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jorgus

    Kiedy w koncu rozpoczna sie prace z wymiana wodocigow i kanalizacji w ciagu ulicy 3 Maja w Chorzowie.Remont tej waznej ulicy nie moze sie normalnie rozpoczac,bo jeden czeka na drugiego.Mialo to juz nastapic w grudniu 2017 roku ,a my mamy juz prawie polowe lutego 2018 i nic.

  • ratatuj

    no to trzeba się szykować na podwyżkę wody i reszty wodopodobnych. moje pytanie: kiedy zostanie rozwiązana rada nadzorcza tych fachowców-spadochroniarzy byłego prezydenta w naszych wodociągach??? wtedy na pewno ceny wody nie ulegną zmianie przynajmniej do czasu jak rada "cieniasów" przejdzie na emerytury !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również