Wiadomości z Chorzowa

Dzielnicowy bliżej mieszkańców

  • Dodano: 2020-08-21 06:45, aktualizacja: 2020-08-21 06:51

Dzielnicowy z chorzowskiej jedynki zorganizował event profilaktyczno-edukacyjny dla mieszkańców dzielnicy „Biadacz” w Chorzowie.

Festyn miał na celu przybliżenie wszystkim mieszkańcom trudnej pracy policjanta, jak również wskazać na prawidłowe postawy najmłodszych w czasie kończącego się okresu wakacyjnego.

Policjanci przygotowali szereg atrakcji oraz konkursów dla dzieci.

Wtorkowe słoneczne popołudnie sprzyjało przybyciu gości na festyn zorganizowany przez  dzielnicowego z chorzowskiej jedynki, w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami danej dzielnicy oraz budowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Młodszy aspirant Michał Wilmański, jako policjant pierwszego kontaktu korzystając z pomocy Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów” zorganizował szeroko zakrojony event profilaktyczny dla wszystkich mieszkańców Chorzowa, w szczególności dla mieszkańców dzielnicy „Biadacz”. W trakcie imprezy, chorzowscy policjanci  nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem, ale również  udzielali fachowych rad. Była to idealna okazja dla najmłodszych, aby mundurowi wyjaśnili im jak dbać o bezpieczeństwo w czasie kończącego się okresu wakacyjnego, jak powinni się zachowywać podczas wypoczynku nad wodą oraz jakie są podstawowe zasady pierwszej pomocy w okresie trwającego zagrożenia epidemicznego. Dzielnicowi zwracali również uwagę na konieczność poważnego traktowania i respektowania obowiązujących obostrzeń wynikających z pandemii wirusa COVID-19. Szczególnie dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu cieszyły się pojazdy policyjne, wyposażenie specjalistyczne oraz pokaz prawidłowego udzielania pierwszej pomocy lekarskiej. Zaproszeni policjanci dzielnicowi z sąsiednich rejonów, mieli idealną okazję do nawiązania kontaktu z mieszkańcami Chorzowa, jak również, promowali  nowe narzędzia internetowe takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Do tak ważnych działań profilaktycznych dla mieszkańców włączyła się chorzowska Straż Miejska, Miejski Dom Kultury „Batory”, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej oraz  Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Chorzowie. Dodatkowo uczestnicy festynu mogli zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów z drogówki oraz  przypomnieć sobie prawidłowe zasady ruchu drogowego. Dla  najmłodszych przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Najlepszą jednak nagrodą dla wszystkich dorosłych uczestników i organizatorów festynu były uśmiechnięte twarze najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Wszystkie działania profilaktyczne zostały zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się pandemii COCID-19.     

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.