Wiadomości z Chorzowa

Etnowakacje w Chorzowie: dzieci sadziły zioła i tworzyły ekologiczne doniczki

  • Dodano: 2025-08-21 07:30, aktualizacja: 2025-08-21 08:08

20 sierpnia w Skansenie w Chorzowie dzieci sadziły zioła i ozdabiały eko doniczki. To kolejny kreatywny dzień Etnowakacji. Już dziś kolejne warsztaty – tym razem z filcu!

Etnowakacje w Chorzowie pachną ziołami i kreatywnością

Skansen po raz kolejny zaprosił dzieci do udziału w letnich Etnowakacjach. Środa, 20 sierpnia, upłynęła pod znakiem aromatycznych ziół i twórczej zabawy w stylu eko.

Pod czujnym okiem Ewy Surowiec, uczestnicy zamienili się w małych ogrodników. Dzieci malowały ekologiczne doniczki, a następnie sadziły w nich świeże zioła. Takie warsztaty to doskonałe połączenie edukacji przyrodniczej z kreatywnym rękodziełem. Każdy uczestnik mógł zabrać do domu własnoręcznie wykonany, miniaturowy ogródek.

Zajęcia odbyły się w atmosferze radości, bliskości natury i rodzinnej współpracy. To przykład, jak wartościowo można spędzić czas w Chorzowie – bez ekranów, za to z głową pełną pomysłów.

21 sierpnia – czas na filcowe breloki!

Organizatorzy nie zwalniają tempa! Już 21 sierpnia w ramach Etnowakacji odbędą się kolejne warsztaty – tym razem uczestnicy będą szyć kolorowe breloki z filcu. To świetna okazja, aby stworzyć własnoręcznie oryginalną ozdobę lub prezent. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej zarezerwować udział.

Chorzów pokazuje, że wakacje w mieście mogą być ciekawe, edukacyjne i pełne twórczej radości. Skansen MGPE to idealne miejsce na rodzinne spędzenie czasu, rozwijanie pasji i poznawanie tradycji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również