Wiadomości z Chorzowa

Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw

  • Dodano: 2009-05-06 12:42

W dniach 6-14 maja 2009 r., z inicjatywy Komisji Europejskiej, odbędzie się ogólnoeuropejska kampania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości "Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw".

Zadaniem kampanii jest promocja ducha przedsiębiorczości w Europie oraz poinformowanie przedsiębiorców o wsparciu dostępnym na szczeblu europejskim, krajowym i lokalnym. Pozwoli to na zaprezentowanie ciekawych porad i pomysłów, które umożliwią rozwój działalności firm sektora MŚP.

W ramach tej inicjatywy Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Województwo Śląskie i Miasto Katowice organizują 15 maja br. konferencję "Śląska przedsiębiorczość na 5! Śląskie przedsiębiorstwa z perspektywy 5. rocznicy akcesji Polski do UE". Konferencja połączona będzie z Targami Informacji, podczas których uczestnicy będą mogli w Punktach Informacyjnych Instytucji Wdrażających Programy UE uzyskać porady i konsultacje.

Zaproszenie do udziału w niej przyjęli przedstawiciele władz państwowych, regionalnych i lokalnych, politycy wywodzący się z regionu, reprezentanci instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Minister Rozwoju Regionalnego, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice oraz regionalne media.

Konferencja i targi skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematem rozwoju przedsiębiorczości w regionie, podsumowaniem sukcesów i problemów w kontekście 5. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, dobrymi praktykami w korzystaniu z Funduszy Strukturalnych oraz szansami związanymi z kolejnym okresem programowania środków UE.

Konferencja jest współorganizowana w ramach projektu Enterprise Europe Network "Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również