Wiadomości z Chorzowa

[FOTO] To już rok Muzeum Hutnictwa! Urodziny pełne atrakcji i wzruszeń

  • Dodano: 2022-11-20 15:15, aktualizacja: 2022-12-01 19:35

Władze i pracownicy Muzeum Hutnictwa w minioną sobotę świętowali roczek placówki. Podczas wyjątkowych urodzin nie obyło się bez tortu i masy atrakcji, ale i wzruszeń. To było owocne 12 miesięcy!

Pod koniec ubiegłego roku władze Chorzowa po kilka latach starań, kilkunastu miesiącach wytężonej pracy i przygotowań otworzyły Muzeum Hutnictwa – największą placówkę muzealną w mieście, a także najlepsze muzeum o tej tematyce w Polsce.

Przez ten rok prawie 30 tysięcy osób gościło w jego progach.  Otrzymaliśmy tez wiele nagród w tym: główna nagrodę Modernizacja Roku w kategorii zabytki,  wyróżnienie w konkursie Ministerstwa Kultury „Zabytek zadbany” , wyróżnienie w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego – wylicza Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Roczek Muzeum Hutnictwa pełen fajerwerków!

Nie da się ukryć, że Muzeum Hutnictwa szybko stało się stałym punktem na szlaku zabytków techniki w regionie. Placówka cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa i jest niezwykle chętnie odwiedzana. Przyczyniają się do tego liczne wydarzenia i imprezy, których w ciągu 12 minionych miesięcy odbyło się tak dużo, że Muzeum Hutnictwa zasługuje na wyróżnienie w zakresie promocji.

Za nami tyle wzruszeń, miechów, bezcennych spotkań, rozmów i momentów, które zapamiętamy do końca naszego życia. Jesteśmy wdzięczni za wszelką okazaną życzliwość i zaufanie. Do misji dbania o hutnicze dziedzictwo Chorzowa oraz regionu podchodzimy z największą dbałością, ale całość przedsięwzięcia nie udałaby się gdyby nie wspólnota wokół instytucji - gdyby nie przyjaciele... – przyznają władze Muzeum Hutnictwa.

Pierwsze urodziny Muzeum Hutnictwa naprawdę zrobiły duże wrażenie na gościach. Nie obyło się bez specjalnego, „roczkowego” tortu i urodzinowych życzeń w akompaniamencie Orkiestry KWK Knurów, ale również spektakli, warsztatów, specjalnych pokazów (w tym STREFY WIELKICH WYBUCHÓW, czyli pokazów pirotechniki) zwiedzania wystaw z przewodnikiem, wycieczek do czynnej kuźni i wielu innych.

Około 16.30 na wystawie stałej można było zobaczyć niesamowitą MOC ŚWIATŁA, czyli iluminację świetlną „Królestwa Żelaza”. Tuż po 18.00 rozpoczęła się EKSPLOZJA ŚWIATŁA, czyli pokaz light show, który zgromadził całą masę widzów!

Muzeum Hutnictwa życzymy nie stu, a dwustu, a nawet trzystu lat!
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jprd

    Tak, wzruszyłem się xd

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również