Wiadomości z Chorzowa

Gdzie Ruch Chorzów zagra mecze rundy wiosennej? Stadion Śląski nie będzie brany pod uwagę

 • Dodano: 2023-01-25 13:00

Zamieszanie wokół przymusowego zamknięcia stadionu Ruchu Chorzów z powodu demontażu jednej ze „świeczek” trwa. 11 lutego Niebiescy zagrają mecz otwarcie piłkarskiej wiosny z Chrobrym Głogów. Wiele wskazuje na to, że spotkanie odbędzie się poza Chorzowem. Pytanie gdzie?

Niecałe dwa tygodnie zostały do rozpoczęcia rozgrywek piłkarskich rundy wiosennej. Jednym z pierwszych spotkań, jakie będą miały miejsce to mecz Ruchu Chorzów z Chrobrym Głogów, zaplanowany na 11 lutego. Niestety, stadion na Cichej 6 został zamknięty przez inspekcję budowlaną w ostatnich dniach ze względu na przymus demontażu jednej z wież oświetleniowych, o czym informowaliśmy.

Wiele wskazuje na to, że obiektu nie uda się otworzyć przed pierwszym meczem Niebieskich w rundzie wiosennej. Podopieczni Jarosława Skrobacza staną do zmagań w nowym sezonie poza Chorzowem. Otwartym pozostaje pytanie – gdzie?

Pierwszy mecz Ruchu Chorzów rundy wiosennej poza Chorzowem?

To najbardziej prawdopodobny scenariusz. Zły stan techniczny jednej ze „świeczek” sprawił, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował o zamknięciu obiektu. Mowa o uszkodzonej wieży oświetleniowej nr 2.

Chorzowski MORiS zobowiązywał się do niezwłocznego usunięciu felernej wieży, mając dwa tygodnie na doprowadzenie zadania do końca. Obfite opady śniegu wydłużyły jednak ten czas i wiele wskazuje na to, że demontaż rozpocznie się w tym tygodniu – w tej chwili trwają przygotowania do przeprowadzenia tej operacji, a według zapewnień MORiS Chorzów prace mają się zakończyć do piątku 27 stycznia 2023 roku. Wówczas, w miejsce uszkodzonej wieży stanie tymczasowy maszt oświetleniowy.

W najbliższym czasie Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zleci wykonanie dwóch projektów dotyczących wymiany oświetlenia na stadionie przy ul. Cichej 6: rozbiórki trzech pozostałych wież oświetleniowych oraz budowy nowego oświetlenia spełniającego wymogi licencyjne Ekstraklasy S.A. Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń wyłonieni zostaną wykonawcy zarówno rozbiórki, jak i montażu nowego oświetlenia. Jednym z głównych założeń projektu nowego oświetlenia ma być montaż słupów oświetleniowych w rejonie płyty głównej, tak aby w momencie podjęcia ewentualnych działań w kwestii budowy nowego obiektu, nie kolidowało ono z pracami budowlanymi. Pod uwagę brane jest późniejsze przeniesienie i wykorzystanie ich na innym boisku sportowym - informuje oficjalnie UM Chorzów.

Szanse na to, że mecz z Chrobrym Głogów zostanie rozegrany na Cichej są niewielkie. Z tego powodu klub i władze Chorzowa zdecydowały się wspólnie na znalezienie zastępczego obiektu. W poniedziałek miało miejsce spotkanie prezydenta Andrzeja Kotali i prezesa Ruchu Chorzów z prezesem Stadionu Śląskiego, Janem Widerą.

Trudno jednak spodziewać się tego, by Ruch Chorzów zagościł tymczasowo w Kotle Czarownic z dwóch względów – wynajem Śląskiego kosztuje niemało (przy okazji Wielkich Derbów Śląska prezes Siemianowski zdradził, że to jednorazowy koszt rzędu miliona złotych), a dodatkowo od kilku tygodni trwa wymiana oświetlenia, która może się przedłużyć o kilkanaście dni.

Dodatkowo, na łamach katowickiego „Sportu” prezes Widera przypomniał o tym, jak mocno zapełniony jest kalendarz obiektu w tym roku – 29 marca w Kotle Czarownic zobaczymy mecz reprezentacji Polski, a w czerwcu tradycyjnie czeka Memoriał Kusocińskiego i Igrzyska Europejskie, a także koncert Dawida Podsiadły. To daje Ruchowi Chorzów tylko 1,5 miesiąca na rozgrywanie spotkań.

Przedstawiciele Ruch Chorzów rozmawiali również z Piastem Gliwice i to najprawdopodobniej tu odbędą się przyszłe mecze Niebieskich, a koszt wynajęcia obiektu opiewa na blisko 100 tysięcy złotych.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Tak jest

  Kibole zapracowali sobie na złą opinie choćby malowaniem elewacji budynków ale to wstyd żeby nasz Chorzów nie miał stadionu. Są jeszcze normalni kibice i chcą oglądać swoją drużynę w normalnych warunkach.

 • Ujek Fredi

  na kresach je kupa placu!

 • Irena

  Niech grają w jednej z bram familoka kopiąc puszkę po piwie. W takich warunkach kibice ruchu czują się najlepiej.

 • Tadek

  Dobry pomysł. Kopa brama piwelbull!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również