Wiadomości z Chorzowa

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Kajetan Duszyński doprowadził sztafetę do złota!

  • Dodano: 2021-07-31 16:00

Mamy pierwszy złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio! Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów w genialnym stylu wygrała finał, bijąc rekord Europy i rekord olimpijski. Na ostatniej zmianie pobiegł wychowanek TS AKS Chorzów Kajetan Duszyński!

Igrzyska olimpijskie w Tokio: Fenomenalny bieg Biało-Czerwonych po złoto!

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński) zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio!

Przez trzy zmiany Biało-Czerwoni balansowali pomiędzy drugim a trzecim miejscem. Kajetan Duszyński biegł jako ostatni w sztafecie. W fenomenalnym stylu odrobił straty do rywali i prześcignął ich! Efekt? Złoty medal olimpijski w sztafecie mieszanej 4 x 400m dla Polski!

Polacy wpadli na metę ze znakomitym czasem - 3:09.87. To rekord Europy, rekord olimpijski i drugi wynik w historii tej konkurencji. To pierwszy medal igrzysk olimpijskich dla Polski w konkurencji biegowej od 1980 roku. 

Gratulujemy!


​Kajetan Duszyński - wychowanek TS AKS Chorzów

Kajetan Duszyński urodził się 12 maja 1995 roku w Siemianowicach Śląskich. To polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów.

W 2014 wraz z polską sztafetą 4 × 400 metrów nie awansował do finału juniorskich mistrzostw świata w Eugene. Rok później (2015) indywidualnie nie awansował do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2015 w Tallinnie, a wraz ze sztafetą 4 × 400 metrów (obok Duszyńskiego biegli w niej Patryk Dobek, Bartłomiej Chojnowski oraz Karol Zalewski) na tej samej imprezie zdobył srebrny medal. Dwa lata później zdobył swoje drugie srebro mistrzostw Europy do lat 23.

Medalista mistrzostw Polski juniorów na stadionie i w hali. Złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio.

Duszyński urodził się w Siemianowicach Śląskich, jednak w Chorzowie uczył się i trenował. Jest absolwentem Gimnazjum nr 11 i chorzowskiego Katolika.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Potwór

    Wspaniały sukces polskich sportowców, liczę że Polacy pokażą na co ich stać i medali zacznie przybywać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również