Wiadomości z Chorzowa

Iluminacja Planetarium Śląskiego

  • Dodano: 2011-08-31 09:30

3 września rozbłyśnie nowa iluminacja Planetarium Śląskiego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Podczas uroczystości odbędzie się Nocny Bieg z Gwaizdami, bicie rekordu z wyklejania plasteliną dużej gwiazdy, występ Teatru Momo oraz pokaz buugengi w wykonaniu Shao.

Pięciokilometrowa trasa Nocnego Biegu z Gwiazdami będzie podświetlona na ostatnim odcinku pochodniami. Biegacze wystartują spod Hali Wystaw "Kapelusz" do mety, którą będzie wejście do Planetarium Śląskiego. Aby wystartować w nocnym biegu wystarczy 3 września, od godz. 17:00 do 19:30, zapisać się w biurze zawodów przy "Kapeluszu". Opłata startowa (płatna w biurze) wynosi 10 zł. Uczestnikami mogą być osoby, które ukończyły 16 lat.  Start zaplanowano na godz. 20:00.

Impreza rozpocznie się o godz. 18.00 biciem rekordu w wyklejaniu plasteliną dużej gwiazdy przez dzieci. Pomagać im będą szczudlarze przebrani za ludzi - drzewa.

Na schodach Planetarium Śląskiego wystąpi performerski Teatr Momo (około godz. 20;30). Następnie odbędzie się dekoracja zwycięzców biegu. Tuż po niej – występ Shao, który wykona pokaz buugengi.

Imprezę zakończy iluminacja planetarium. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Program imprezy
godz. 18:00 – bicie rekordu w wyklejaniu plasteliną dużej gwiazdy
godz. 20:00 – start Nocnego Biegu z Gwiazdami
godz. 20:30 – występ Teatru Momo
godz. 20:45 – dekoracja zwycięzców biegu
godz. 21:00 – pokaz buugengi w wykonaniu Shao i włączenie iluminacji planetarium

Więcej na www.wpkiw.com.pl
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również