Wiadomości z Chorzowa

Koncert wspomnień w Chorzowie 11 grudnia - transmisja online

  • Dodano: 2020-11-25 12:45, aktualizacja: 2020-12-04 13:04

Zespół „Na Szlaku” z Miejskiego Domu Kultury Batory w Chorzowie zaprasza na dwudziesty piąty już „Koncert wspomnień”. Obok gospodarzy wystąpią także zaproszeni goście, a za akompaniament odpowiadać będzie zespół muzyczny kierowany przez Rafała Smolenia. Koncert odbędzie się 11 grudnia 2020 r. wyłącznie w formule online, a transmisja z wydarzenia będzie dostępna bezpłatnie.

Przygotowania do corocznego koncertu w Chorzowie trwały od dawna, gdyż wymagały one szeregu starań w obszarze nie tylko technicznym, ale też muzycznym. Jak możemy przeczytać na stronie MDK w Chorzowie, koncert będzie zwieńczeniem całorocznej pracy wokalnej. Składają się na nią warsztaty muzyczne, festiwale oraz konkursy, w których formacja muzyczna „Na Szlaku” uczestniczy tak naprawdę od wielu lat (kliknij, żeby dowiedzieć się więcej o zespole). Koncert jest wydarzeniem, które dla członków grupy ma ogromne znaczenie, dlatego chcą się nim podzielić z jak najszerszym gronem fanów muzyki zwanej „krainą łagodności” i nie tylko.

Na scenie w Chorzowie pojawi się oczywiście zespół „Na Szlaku”, ale tego specjalnego wieczoru czekają nas występy także innych lokalnych artystów. Reprezentantką Studia Artystycznego „BANDA - RABANDA”, które prowadzi Magda Rabanda, będzie Martyna Guzy. Na marginesie warto wspomnieć, że Magda Rabanda również wiele lat występowała w grupie muzycznej „Na Szlaku”. Podczas koncertu swoje umiejętności wokalne zaprezentują też „Świetlicowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Chorzowa. Grupa prowadzona jest przez Agatę Gruszkę Zorychtę, która także była wieloletnią członkinią zespołu muzycznego z MDK w Chorzowie.

W tej edycji wydarzenia, po raz pierwszy w jego historii, rolę gospodarza koncertu pełnić będzie najmłodsza grupa rozśpiewanych dzieci, która tworzy się dopiero od 2019 r. Należy do niej: Kasia Pogoda, Patrycja Chojnacka, Paulina Flak, Nadia Alberska, Ania Hullin, Magda Pętlak, Jarek Brabański i Bartek Margraf. Zespół muzyczny pod kierownictwem Rafała Smolenia będzie akompaniować występującym artystom.

Koncert odbędzie się 11 grudnia 2020 r. (piątek) w godz. 20.00 – 22.00 i będzie transmitowany na żywo przez internet – na profilu MDK w Chorzowie na Facebooku. Link do strony wydarzenia znajduje się tutaj.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem kulturalnym sprawuje Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Kołodziej oraz Prezydent Miasta Chorzów - Andrzej Kotala.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.