Wiadomości z Chorzowa

Na "Falę"? Jeszcze w czerwcu!

  • Dodano: 2014-06-27 23:15, aktualizacja: 2014-06-30 11:26

Czy wiedzieliście, że „FALA” jest ‘na fali’ już od 1966 roku, kiedy to oddano do użytku kompleks basenów o powierzchni  4 tys. M2 uznawanych wówczas za cud techniki ? I tak już prawie pół wieku  kąpielisko zaprasza do siebie amatorów wodnej zabawy z Chorzowa jak i z miast ościennych.

Fani wodnej rekreacji, czujcie się zaproszeni na otwarcie "Fali" w Parku Śląskim już jutro, tj. w sobotę 28 czerwca.

-  Kąpielisko  „Fala” będzie otwarte od jutra, niezależnie od pogody. Jeśli chodzi o atrakcje to z niczego nie zrezygnowano. Główny basen „Fali” przeszedł znaczący remont. Dodatkowo dla naszych gości dostępna bezpłatnie będzie zjeżdżalnia. Co do frekwencji to spodziewamy się utrzymania tendencji z zeszłych lat, tj. około 40 000 osób w sezonie – mówi Agnieszka Flasza z Parku Śląskiego.

W nowym sezonie na użytkowników będą czekały cztery baseny - ze sztuczną falą, szkoleniowy ze zjeżdżalnią, sportowy i basen do skoków. W zależności od pogody, kompleks będzie funkcjonował do końca sierpnia.

Bezpieczeństwa na kąpielisku będą pilnowali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz służby medyczne i ochrona. Obiekt będzie także monitorowany. Zainstalowane kamery mają służyć natychmiastowej rejestracji wszelkich niewłaściwych zachowań.

Ceny biletów pozostaną bez zmian- w tygodniu 5 złotych, a w weekendy 7 złotych będzie kosztować cały dzień korzystania z basenów. W cenie biletów wliczone jest korzystanie ze zjeżdżalni.

„Fala" będzie otwarta od godziny 9 do 19. Kasy są czynne do 18.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.