Wiadomości z Chorzowa

Nowa siedziba Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2025-04-16 09:30

Wczoraj uroczyście otwarto nową przestrzeń biblioteczną przy ul. Stefana Batorego 66.  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały dzieci z Przedszkola nr 16 Integracyjnego w Chorzowie wraz z prezydentem Chorzowa Szymonem Michałkiem.

Już można korzystać ze zbiorów biblioteki

Filia nr 9 obsługująca mieszkańców dzielnicy Batory działa nieprzerwanie od 1958 roku – to już 67 lat historii! W tym czasie zmieniała adres aż 6 razy – aż wreszcie znalazła swój nowy, piękny dom.

Obecnie korzysta z niej 1300 czytelników, a księgozbiór liczy aż 17 188 woluminów. Na odwiedzających czekają:

  • wypożyczalnia z książkami, komiksami i grami planszowymi,
  • kolorowa czytelnia Malucha dla najmłodszych,
  • zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów. 

Inwestycja została współfinansowana ze środków Funduszu Odporności GZM. 

– Nowa biblioteka to nie tylko miejsce z książkami – to przestrzeń otwarta, przyjazna i pełna możliwości dla każdego mieszkańca. To piękny dowód na to, że inwestowanie w kulturę, to inwestowanie w przyszłość nas wszystkich – przekazują władze miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również