Wiadomości z Chorzowa

Nowe urządzenie w chorzowskiej drogówce

  • Dodano: 2021-08-09 08:15, aktualizacja: 2021-08-09 06:08

Nowe urządzenie do szybkiej identyfikacji obecności narkotyków u osób jest już na wyposażeniu chorzowskich mundurowych. Analizator narkotyków pomoże eliminować z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Osoby, które zdecydują się usiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Analizator narkotyków pomoże eliminować z ruchu kierujących pod wpływem środków odurzających

AquilaScan jest elektronicznym urządzeniem do obiektywnej analizy i dokumentowania wyników badań przeprowadzonych za pomocą testów ToxWipe. Z mobilnego urządzenia można korzystać zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Urządzenie to służy do wstępnego badania kierowców na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie polega na pobraniu próbki śliny, która następnie wędruje do analizatora i już po kilkunastu minutach można odczytać wynik. Analizator wykryje nawet najmniejsze dawki zabronionych substancji w organizmie osoby badanej. Jeżeli pomiar wykonany przez AquilaScan jest pozytywny, od kierowcy pobierana jest krew, która zostanie poddana specjalistycznym badaniom. Dzięki AquilaScan mundurowi z chorzowskiej drogówki będą mogli teraz jescze skuteczniej walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Kierowco pamiętaj!

Prowadzenie samochodu po narkotykach wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi jak po spożyciu alkoholu. Wszystkie narkotyki, z dopalaczami włącznie, zakłócają pracę zmysłów i znacznie obniżają zdolność prowadzenia samochodu nawet najbardziej doświadczonym kierowcom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również