Wiadomości z Chorzowa

Obchody Dnia Ziemi w Planetarium Śląskim. Specjalne wydarzenia w dwa kolejne weekendy

  • Dodano: 2023-04-17 14:00

Planetarium – Śląski Park Nauki organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. Już w najbliższy weekend pierwsza odsłona specjalnego wydarzenia. Na koneserów czeka muzyczna uczta.

W Planetarium - Śląskim Parku Nauki hucznie obchodzić będziemy święto naszej ukochanej planety - Ziemi. Z tej okazji w kwietniu odbędą się specjalne pokazy w Sali Planetarium, na które mamy wielką radość Państwa zaprosić! – czytamy w oficjalnym komunikacie władz obserwatorium.

Nie da się ukryć, że obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi jest nie tylko świętem naszej planety, ale również czasem refleksji nad losami ziemi i jej obecną kondycją, na którą ludzkość ma spory negatywny wpływ. W wielu miastach co roku odbywają się specjalne akcje sprzątania, wymiany elektro śmieci na sadzonki roślin itp.

Planetarium Śląskie wyszło natomiast z muzyczną propozycją spędzenia tego dnia. Zasadniczo dni – wydarzenie organizowane przez obserwatorium odbędzie się bowiem nie tylko w najbliższą sobotę 22 kwietnia, ale również tydzień później – w piątek 28 kwietnia.

Dni Ziemi w Planetarium Śląskim

W najbliższy weekend goście Planetarium zyskają szansę na wzięcie udziału w specjalnym seansie „Tajemnice Ziemi”.

Mieszkamy na wyjątkowej planecie. Lśni jak błękitny klejnot zawieszony w czerni kosmosu. Codziennie korzystamy z jej zasobów  i spędzamy na niej całe życie. Jak wiele jednak o niej wiemy? Dlaczego widzimy zorze? Co sprawiło, że właśnie tu, na trzeciej planecie od Słońca powstało tak wiele form życia ? Nasz dom skrywa wiele tajemnic. Zapraszamy do wspólnego ich odkrywania podczas tego jednorazowego seansu na żywo – zaprasza Planetarium Śląskie.

W piątek 28 kwietnia szykuje się wyjątkowe muzyczne widowisko - koncert Basi Janygi połączony ze specjalnym pokazem z okazji Światowego Dnia Ziemi.

A gdyby tak zmienić perspektywę i zobaczyć siebie jak małe ziarenko na ogromnej planecie? A gdyby tak zatroszczyć się o to, co jest tak duże, że aż niewidoczne? A gdyby tak na chwilę rozpłynąć się we Wszechświecie pełnym dźwięków i kolorów? Może okazałoby się, że to ziarenko ma jeszcze wiele do odkryciaŚ - zapowiada tajemniczo Planetarium.

To jednorazowy pokaz specjalny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w postaci programu przy użyciu najnowszej technologii zainstalowanej w Śląskim Planetarium, wyświetlany na nowej 23-metrowej kopule, w fascynującej przestrzeni zmodernizowanego Śląskiego Parku Nauki połączony z wyjątkowym koncertem.

Basia Janyga jest wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką, trenerem wokalnym i finalistką The Voice of Poland. W 2022 roku wydała autorską płytę i książkę. W swojej twórczości inspiruje do odczuwania i wychodzenia z ram.

Bilety dostępne są w serwisie KupBilecik.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również