Wiadomości z Chorzowa

Policjanci na Wieczorze Marzeń w Zoo

  • Dodano: 2024-06-18 09:30

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się „Wieczór Marzeń”. Coroczny festyn ma na celu zapewnienie niezapomnianych chwil radości i rozrywki dla tych, którzy każdego dnia muszą stawiać czoła trudnościom związanym z niepełnosprawnościami. W wydarzeniu wzięli również udział śląscy policjanci.

Kilka słów o akcji

„Wieczór marzeń w zoo” to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w 1996 roku przez ZOO w Rotterdamie. Jej celem było zorganizowanie charytatywnej, plenerowej imprezy dla dzieci przewlekle chorych i z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin. Zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją, dzieci wraz z opiekunami zapraszane są do ogrodów zoologicznych zawsze tego samego dnia w roku. „Wieczór marzeń” organizowany jest w kilkuset ogrodach zoologicznych w różnych zakątkach świata. Z roku na rok w akcję angażuje się ich coraz więcej. Chorzowskie ZOO przystąpiło do niej pierwszy raz w 2008 roku.

Śląscy policjanci na wydarzeniu

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć śląskich policjantów, którzy przygotowali dla uczestników różne atrakcje. Były gry i zabawy z nagrodami, można było poczuć się jak prawdziwy policjant, siadając za kierownicą radiowozu. W wydarzeniu nie zabrakło policyjnego patrolu konnego. Każdy maluch mógł spotkać przyjaciela wszystkich dzieci, czyli „Sznupka”, który jak zwykle cieszył się dużym powodzeniem.

Skuteczna ochrona zwierząt i rozmowy o bezpieczeństwie

Podczas festynu policjanci rozmawiali z uczestnikami na temat kampanii „#NATURALNIE, że CHRONIMY”, której założeniami są skuteczniejsza ochrony praw zwierząt oraz poprawa ochrony środowiska. W ramach akcji ważna jest walka z procederem wywożenia śmieci do lasów i innych miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania, nielegalny przewóz i składowanie odpadów, podpalanie wysypisk śmieci, a także zapobieganie popełnianiu takich wykroczeń porządkowych jak np. zaśmiecanie, które bardzo negatywnie wpływa na środowisko naturalne.

Korzystając z okazji, mundurowi rozmawiali również o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Zwrócili szczególną uwagę na odpowiednie zachowanie nad wodą, w górach, w lesie czy podczas wypoczynku w miejscu zamieszkania. Przypomnieli, że wakacyjne odprężenie sprawia, że niejednokrotnie zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 - Wierzymy, że ta wyjątkowa okazja pozwoliła uczestnikom, choć na chwilę oderwać się od codziennych zmartwień i cieszyć się beztroskimi chwilami w fascynującym otoczeniu. Mamy nadzieję, że każde dziecko, razem ze swoim opiekunem, zapamięta te chwile jako pełne radości i uśmiechu - przekazali śląscy policjanci. 

Policjanci na Wieczorze Marzeń w Zoo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również