Wiadomości z Chorzowa

Problem oświetlenia na stadionie przy ul. Lompy będzie rozwiązany

  • Dodano: 2012-11-23 12:15
Z odnowionego stadionu przy ul. Lompy niestety tuż po zmroku nie można korzystać. Co zatem z osobami, które pracują do późna?
 
 
Stadion Miejski przeszedł generalny remont żeby służyć mieszkańcom. Obiekt dysponuje profesjonalnym wyposażeniem - tartanową bieżnią, rzutnią i skocznią oraz gwarantuje komfortowe warunki - saunę, salkę zapaśniczą i salkę konferencyjną. Okazuje się jednak, że tuż po zmroku nie można korzystać z tych dobrodziejstw. 
 
 
Nasz czytelnik zaniepokojony sytuacją, napisał:
 
 
Biegam na stadionie od czterech lat i do dnia dzisiejszego nie było z tym problemu. Dziś zostałem poinformowany, że z obiektu po zmroku nie wolno korzystać. Pracuję do godziny siedemnastej i nie mam możliwości wcześniejszego korzystania - pisze pan Krzysztof.
 
 
Regulamin obiektu nie pozwala na korzystanie z bieżni po zmroku ze względu na bezpieczeństwo użytkowników. Powodem jest brak odpowiedniego oświetlenia bieżni. Stadion jednak powinien służyć mieszkańcom i być dostosowany do ich potrzeb i możliwości, dlatego zapytaliśmy zarządców obiektu czy problem zostanie rozwiązany. 
 
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, wynikającym z coraz większej popularności biegania rekreacyjnego (także w porach jesienno-zimowych), jesteśmy w trakcie montażu oświetlenia tymczasowego, pozwalającego udostępnić bieżnię również po zapadnięciu zmroku. Tym samym będzie można korzystać z bieżni do 22:00, czyli do godziny zamknięcia obiektu. Pragnę, jednak podkreślić, że użytkownicy muszą dostosować się do wskazanej pory zamknięcia stadionu z uwagi na zachowanie tzw. ciszy nocnej – informuje Wojciech Krzystanek, zastępca dyrektora MORiS. 
 
 
Mamy nadzieję, że już niedługo mieszkańcy będą mogli cieszyć się dobrodziejstwami obiektu nieco dłużej. 
 
 
Dziękujemy czytelnikowi za zgłoszenie sprawy. Zachęcamy do aktywności w ramach akcji daj cynk
 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Grzegorz Krzak

    Stadion przy ul. Lompy został doświetlony, bieżnia jest w całości oświetlona. Obiekt jest dostępny do godz. 22. W piątek pierwsi biegacze korzystali już z obiektu po zmroku w spokoju i bezpiecznie.

  • Romek

    Bardzo dobrze. Urzędnicy i stadion są dla ludzi!!!!,,,to z ich podatków są utrzymywani. Nie każdy lubi spędzać wieczór w markecie, dobra decyzja szkoda, że wymuszona przez prasę i ludzi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.