Wiadomości z Chorzowa

Profilaktyka to jest to!

  • Dodano: 2008-03-17 11:20

"Shrek i tajemnica osła" oraz "Dzieci w sieci" to propozycje Teatru Profilaktycznego, który zaprosi dzieci do nauki poprzez zabawę podczas Dnia Profilaktyki zdrowia i bezpieczeństwa w SDK.

28 marca w Starochorzowskim Domu Kultury dziecki będą mogły w formie zabawowej oswoić się z problemami, z którymi codziennie borykają się w szkole i na podwórku lub przed monitorem domowego komputera.
O godz. 9.00 najmłodsi będą mogli zobaczyć bajkę profilaktyczną "SHREK I TAJEMNICA OSŁA...", przeznaczoną dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Opowieść porusza zagadnienia spędzające sen z oczu rodzicom i nauczycielom: picie alkoholu, palenie papierosów, brak higieny osobistej, ale również kwestie przemocy dziecięcej oraz niebezpiecznych kontaktów z nieznajomymi.

Z kolei o godz. 10.30 uczniowie klas V-VI będą mieli okazję wziąć udział w programie profilaktyczno-wychowawczym "DZIECI W SIECI", poruszającym problem uzależnienia od świata gier komputerowych, internetu i kina sensacji. Tematyka jest tym ważniejsza, że zanurzenie w wirtualnym świecie sprzyja inicjacji alkoholowej i nikotynowej i staje się impulsem do stosowania przemocy.

Realizatorem spektakli jest Teatr Profilaktyczny im. Marka Kotańskiego z Krakowa. Jego celem jest wychowywanie i nauka przez sztukę. Szczególny nacisk Teatr kładzie na negatywne zjawiska społeczne, z którymi radzić sobie muszą coraz młodsze osoby. Każdy program składa się z wydarzenia artystycznego (np. spektaklu), dyskusji prowadzonej przez specjalistę i spotkania z osobą, której udało się przezwyciężyć nałóg. Dla nauczycieli przygotowane są uzupełniające pakiety dydaktyczne, dzięki którym wychowawcy mogą przeprowadzić lekcje związane z poruszonym problemem.

Cena biletu wstępu na każdy spektakl to 2,5 zł.
Rezerwacje biletów dla grup zorganizowanych przyjmuje biuro Starochorzowskiego Domu Kultury, tel. (32) 247 39 58.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również