Wiadomości z Chorzowa

Przedstawiamy harmonogram tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa

  • Dodano: 2020-09-04 17:00

W imieniu organizatorów tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do udziału wydarzeniach i imprezach przygotowanych z tej okazji przez rozliczne instytucje kulturalne.

Czym są Europejskie Dni Dziedzictwa?

Cytując fragment opisu ze strony Narodowego Instytutu Dziedzictwa są one „wspólną inicjatywą Rady Europy i Unii Europejskiej, mającą na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku."

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Coroczna tradycja

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Szerszy opis idei Europejskich Dni Dziedzictwa znaleźć można na stronie NID.

Gdzie szukać informacji o wydarzeniu?

Elektroniczny informator w postaci pliku pdf znaleźć można pod niniejszym linkiem - Europejskie Dni Dziedzictwa - Informator.

Uwaga! Jednocześnie informujemy, że ze względów bezpieczeństwa debata zaplanowana na 12 września w Górnośląskim Parku Etnograficznym nie odbędzie się!

Przedstawiamy harmonogram tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa

Komentarze (1)    dodaj »

  • Teresa

    Co pokaże Chorzów na EDD?? Patologie 500+ z cwajki?? A może kolejki do zespołu szpitali miejskich?? Ja wiem... Chór patologi przed zespołem szpitala.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również